A A A

Bingöl’de 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi

Eklenme : 2017-04-20 15:56

BİNGÖL - Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslarda üretilen 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi.

Bingöl’de 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi

Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslarda üretilen 100 adet 'El Emeği Göz Nuru' eser merkez sanat sokağında sergilendi.

Merkez Sanat Sokağı'nda 100 kursiyerin yaptığı ürünlerin yer aldığı serginin açılışına, Belediye Başkan Vekili Halim Sügü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ali Bayram ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi hakkında açılamalarda bulunan İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Akıncı, açtıkları çeşitli kurslarda kursiyerler tarafından üretilen deri çanta, filografi, rölyef ve ahşap boyama ürünlerinin sergilendiğini belirtti.

Akıncı, “Sanat sokağında şu anda icra ettiğimiz programımız, deri çanta, ahşap boyama, rölyef ve filografi kurlarımızdan oluşan ürünlerin sergisini gerçekleştiriyoruz.  Kursiyerlerimizin yüzde 80’i bayandır, yaklaşık 100 civarında kursiyer bu ürünleri yapmışlardır. Deri çanta tamamen bayanlara yöneliktir. Toplamda 4 kurs açtık, şu anda burada 60 civarında deri çanta ürünümüz, 25 adet filografi ve rölyef ürünümüz mevcut. Ayrıca toplum ruh sağlığındaki hastalarımıza yönelikte açtığımız kurslarda onların ürettiği, boyattığı ve süsledikleri ahşap boyama ürünlerini ve diğerle sanatlarını sergilemiş bulunmaktayız. Sergimiz sadece bugün devam edecek. Burada aynı zamanda çantalarımız ve tablolarımız da satışa sunulmuştur, vatandaşlar gelip satında alabilirler.” ifadelerini kullandı.(İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER