A A A

Bingöl’de 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi

Eklenme : 2017-04-20 15:56

BİNGÖL - Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslarda üretilen 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi.

Bingöl’de 'El Emeği Göz Nuru' eserler sergilendi

Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslarda üretilen 100 adet 'El Emeği Göz Nuru' eser merkez sanat sokağında sergilendi.

Merkez Sanat Sokağı'nda 100 kursiyerin yaptığı ürünlerin yer aldığı serginin açılışına, Belediye Başkan Vekili Halim Sügü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ali Bayram ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi hakkında açılamalarda bulunan İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Akıncı, açtıkları çeşitli kurslarda kursiyerler tarafından üretilen deri çanta, filografi, rölyef ve ahşap boyama ürünlerinin sergilendiğini belirtti.

Akıncı, “Sanat sokağında şu anda icra ettiğimiz programımız, deri çanta, ahşap boyama, rölyef ve filografi kurlarımızdan oluşan ürünlerin sergisini gerçekleştiriyoruz.  Kursiyerlerimizin yüzde 80’i bayandır, yaklaşık 100 civarında kursiyer bu ürünleri yapmışlardır. Deri çanta tamamen bayanlara yöneliktir. Toplamda 4 kurs açtık, şu anda burada 60 civarında deri çanta ürünümüz, 25 adet filografi ve rölyef ürünümüz mevcut. Ayrıca toplum ruh sağlığındaki hastalarımıza yönelikte açtığımız kurslarda onların ürettiği, boyattığı ve süsledikleri ahşap boyama ürünlerini ve diğerle sanatlarını sergilemiş bulunmaktayız. Sergimiz sadece bugün devam edecek. Burada aynı zamanda çantalarımız ve tablolarımız da satışa sunulmuştur, vatandaşlar gelip satında alabilirler.” ifadelerini kullandı.(İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

2017-05-24 20:32:28

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center