A A A

Adana Umut Kervanı hayır yoluna çıktı

Eklenme : 2017-04-19 20:41

ADANA - Adana’da yardım faaliyetlerinde bulunan Umut Der isim değişikliğine gitti. Bundan sonra Adana Umut Kervanı olarak faaliyetlerine hız vereceklerini belirten dernek başkanı, hayırseverlerden destek bekliyor.

Adana Umut Kervanı hayır yoluna çıktı

Umut Kervanı Platformu üyesi Adana Umut Der Gıda Bankası, Nisan Ayı Olağan Üstü Genel Kurul’da ismini Adana Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği olarak değiştirdiğini duyurdu. Dernek Başkanı Abidin Serin, Adana Umut Kervanı olarak hız verecekleri yardımlar için hayırseverlerden destek istedi.

2008 yılında kurulan Adana Umut Der'in ilk etapta 10 aileye gıda yardımı yaparak işe koyulduğunu belirten Abidin Serin, "Her geçen yıl yardım faaliyetlerimiz artarak devam etti. Son olarak her ay düzenli yardım ettiğimiz yetim, dul ve fakir aile sayısı 250’ye ulaştı. Derneğimizin kuruluşundan şu ana kadar yardım ettiğimiz aile sayısı ise on binler oldu. Ayrıca olağan üstü durumlarda da derneğimiz önemli faaliyetlere imza attı. Van depreminde Adana'mıza gelen binlerce depremzedeye ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk. Bununla birlikte binlerce Suriyeli aileye de yardımlarımız oldu.” dedi.

“Daha çok aileye ulaşmayı hedefliyoruz”

Derneklerinin Umut Kervanı Platformu üyesi olduğunu ve faaliyetlerini Türkiye genelinde onlarca dernekle koordineli sürdürerek daha verimli çalıştıklarını ifade eden Serin, “Bu noktada Adana Umut Der Gıda Bankası olan dernek ismimizi Nisan Ayı Olağan Üstü Genel Kurul’da Adana Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği olarak değiştirdik. Böylece daha kapsayıcı ve daha verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz.  Umut Kervanı Platformu üyesi derneklerle kurumsal bir çatı altınca daha çok sayıda muhtaç aileye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Hayırseverlere destek çağrısı

Dernek olarak zengin ile fakir arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Serin, “Buradan hayırseverlere şöyle bir çağrıda bulunalım. Gelsinler onları muhtaç ailelerin evlerine götürüp kendileri ile tanıştıralım. Kendilerinin seçtiği bir aile ile ‘Kardeş Aile’ olsunlar. İster o muhtaç ailenin ihtiyacını kendileri karşılasınlar isterlerse de biz kendileri adına her ay o aileye yardım edelim.” çağrısında bulundu.

Umut Kervanı Platformu olarak yardım ulaştırırken muhtaç aileleri rencide etmemeyi ilke edindiklerini vurgulayan Serin, “Dernek olarak yardım faaliyetlerini sürdürürken tek gayemiz Allah'ın rızasıdır. Bu noktada yardım ettiğimiz aileleri afişe etmeye karşıyız. Bize başvuran aileler öncelikle yardım komisyonları tarafından araştırılıp ihtiyaç durumuna göre derecelendiriliyor. Ardından yardımlarımızı birinci derece muhtaçlardan başlayarak dağıtıyoruz.” şeklinde konuştu.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center