A A A

Bakan Müezzinoğlu: Referandum kısır çekişmelerin bittiği bir döneme vesile olsun

Eklenme : 2017-04-16 15:37

BURSA - Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi ilçesinde oyunu kullanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, " Referandumun kısır çekişmelerin bittiği bir döneme vesile olmasını diliyorum" temennisinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu: Referandum kısır çekişmelerin bittiği bir döneme vesile olsun

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, oylarını Bursa'da ki okullarda kullandılar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, oyunu Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Fatih Mahallesi'ndeki Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki 2 bin 190 no'lu sandıkta kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, halk oylamasına katılımın yüksek olmasını beklediğini ifade ederek, iyi sonuç temennilerinde bulundu.

Müezzinoğlu, "Referandumun kısır çekişmelerin bittiği bir döneme vesile olmasını diliyorum. Siyasi tercihlerimiz farklı olabilir, bugün tercihlerimiz farklı olabilir ama birlikte büyük bir milletiz. Birlikte tarihe, tarihi geleceğe yürüyen bir milletiz. Birlikte büyük hedefleri ve hayalleri olan bir milletiz. O nedenle bu demokrasinin güzelliğinin, ayrışmaya değil tam aksine birbirimizi daha çok sevme ve birlikte büyük hedeflere yürüyebilmeye vesile olmasını arzu ediyoruz. önümüzdeki süreçle ilgili bir sistem değişikliği milletimizin vicdanına getirildi. Bugün milletimizin vicdanı konuşuyor. İki üç saat sonra milletimizin vicdanı ne dediyse herkes o vicdana teslim olacak ve o vicdanın gereklerini yöneticiler, siyasiler millete yarışır şekilde yapmaya devam edecekler." dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük: Sonuç ne olursa olsun beraber olunacaktır

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve eşi Ayşe Küçük, Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin oylanacağı Referandum için Muradiye mahallesi, Hamzabey Ortaokulu, bin 307 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İzzettin Küçük, oy kullanma işlemenin sorunsuz olarak tamamlanması için tedbirlerin alındığını söyledi.

Küçük, "Oylama ve seçimler demokrasinin şölen günleridir. Halk iradesinin, millet iradesinin tecelli ettiği yerler ve zamanlardır. Bunu bayram ve şölen olarak görüyorum. Bursa'da yaklaşık bin 148 sandık bölgesinde, 5 bin 739 sandıkta, 2 milyon 107 bin 944 seçmenimiz var. Vatandaşlarımızın hür iradelerini hiçbir baskıya, tehdide, engellemeye maruz kalmadan sandığa yansıtmaları için her türlü tedbir alınmıştır." dedi.

Sonuç ne olursa olsun yarın yine beraber olunacağını vurgulayan Vali Küçük, "Biz bin yıldır kardeşlik duyguları ile iç içe yaşayan bir toplumuz. Nice seçimler ve referandumlar yaşadık ve bundan sonrada yaşanacak. Asıl olan bizler yine buradayız, Bursalılar ile beraberiz. Bursalı vatandaşlarımız yarında bugün ki gibi işlerini başına gidecekler, normal hayatlarına devam edecekler." şeklinde konuştu.

Efkan Ala: Şimdi söz de karar da milletin

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylamasında oyunu Bursa'da kullandı.

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Anayasa değişikliği oylaması için Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Odunluk mahallesi Şehit Yüzbaşı Hakan Tan Ortaokulunda ki 2 bin 289 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ala, "Milletimiz de sandığa sorun olmanda gidiyor. Şimdiye kadar söyleyeceğimiz sözleri söyledik, yapacağımız değerlendirmeleri yaptık. Şimdi söz de karar da milletimizin. Bu akşam milletimizin kararını hep birlikte öğreneceğiz." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: Son sözü halk söyleyecek ve verilen karara saygılıyız

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylamasında oyunu 1. Murat İlkokulu'nda kullandı.

Altepe, halk oylamasında oyunu kullanmak için eşi Hüsniye Altepe ile birlikte 1. Murat İlkokuluna geldi. Oyunu bin 48 numaralı sandıkta kullanan Altepe, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Altepe, Türkiye'nin önemli bir eşikten geçtiğini ve demokrasi hayatı içerisinde tarihi bir gün yaşandığını söyledi.

Altepe, "Uzun süredir gündemde olan Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi son 1 buçuk aydır da yoğun şekilde konuşuldu, tartışıldı. Her türlü yönü anlatıldı. Türkiye için yeni bir sistem. Artık Türkiye'de taşların yerine oturması için adımlar atılması isteniyor. Her zaman olduğu gibi son sözü millet söyleyecek. Halkımızın kararına saygılıyız. Bu karar inşallah ülkemize, hayırlı uğurlu olsun. İfadelerini kullandı. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER