A A A

“İnsanlar hür iradesiyle gelip seçimini yapıyor”

Eklenme : 2017-04-16 14:22

ŞANLIURFA - Cumhurbaşkanlığı sistemini getiren anayasa değişikliği için oyunu kullanan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, insanların kendi hür iradesiyle seçimini yaptığını söyledi.

“İnsanlar hür iradesiyle gelip seçimini yapıyor”

1 milyon 26 bin 748 kişinin toplam 3 bin 349 sandığın kurulduğu Şanlıurfa'da HÜDA PAR İl Başkanı Lokman Yalçın, beraberindeki heyetle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören Anayasa Değişikliği Halkoylamasında oyunu kullandı.

Haliliye ilçesine bağlı Osman Ertörer Ortaokulunda oyunu kullanan Yalçın, çıkışta yaptığı açıklamada, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Şanlıurfa'da yüzde 80 oranında vatandaşın oy kullandığını bu sayının oy bitme süresine kadar artarak devam edeceğini söyleyen Yalçın, bölgede herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını hatırlattı.

Yalçın, "55 milyon seçmen Cumhurbaşkanlığı sistemi için oylamaya gidiyor. Herkes hür iradesiyle gelip seçimini yapıyor. Bizler de Osman Ertörer Ortaokuluna gelerek oyumuzu kullandık. İnşallah bu referandum tercihi memleketimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz." şeklinde konuştu.

öte yandan merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Yavuzselim İlköğretim Okulu ve Gazi Ortaokulunda engelli vatandaşların oy kullandıkları görüldü. (Ramazan Casuk-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER