A A A

"Referandum yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun"

Eklenme : 2017-04-16 15:52

BATMAN - Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları ve Batman İl Başkanı, anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandılar.

Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Aydın Gök, Abdurrahman Cens ile Eyüp Yanaç, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın ve HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandı.

Gök Batman merkez Gültepe İlkokulunda 1213 numaralı sandıkta, Cens Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulunda 1336 numaralı sandıkta, Yanaç İMKB Belde Ortaokulunda 1069 numaralı sandıkta, Aydın Petrol İlköğretim Okulunda 1023 numaralı sandıkta ve Şahin Fatih Anadolu Lisesinde 1360 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Gök, seçimin, bütün toplum için huzura, adalete, kardeşliğe ve ileride yeni bir anayasaya vesile olmasını diledi.

Gök, "Malumunuz bugün referandum seçimiydi. Anayasa toplumsal mutabakat metinleridir. Dolayısıyla anayasa metinlerinin bütün bir toplumu kucaklaması lazım. Bugün yapılan yeni bir anayasa referandumu değildi. Anayasanın bir takım maddelerini bir de Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nin halkın tercihine sunulması olayıydı. Bizim temennimiz inşallah adalet, hak, hukuk üzere yeni, yerli sivil bir anayasanın hazırlanıp toplumun iradesine sunulması olayıdır. Anayasa ismi üzerinde ana, ana bütün çocuklarına sahip çıkandır. Bütün çocuklarını kollayıp sahip çıkandır. Dolayısıyla biz toplumsal mutabakat metni olan anayasanın da bir ana gibi bütün toplumun bireylerini kollayacak, sevecek, merhamet edecek bir anayasa hazırlanması umudunu taşıyoruz. İnşallah anayasa maddelerinin değişikliği olan referandumun toplumun bütün kesimleri için adalet, huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun inşallah." dedi.

Cens, Yanaç, Aydın ve Şahin ise referandumun huzura, güzelliğe ve adalete vesile olmasını diledi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

2017-05-21 18:08:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center