A A A

"Referandum yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun"

Eklenme : 2017-04-16 15:52

BATMAN - Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları ve Batman İl Başkanı, anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandılar.

Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Aydın Gök, Abdurrahman Cens ile Eyüp Yanaç, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın ve HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandı.

Gök Batman merkez Gültepe İlkokulunda 1213 numaralı sandıkta, Cens Turgut özal İmam Hatip Ortaokulunda 1336 numaralı sandıkta, Yanaç İMKB Belde Ortaokulunda 1069 numaralı sandıkta, Aydın Petrol İlköğretim Okulunda 1023 numaralı sandıkta ve Şahin Fatih Anadolu Lisesinde 1360 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Gök, seçimin, bütün toplum için huzura, adalete, kardeşliğe ve ileride yeni bir anayasaya vesile olmasını diledi.

Gök, "Malumunuz bugün referandum seçimiydi. Anayasa toplumsal mutabakat metinleridir. Dolayısıyla anayasa metinlerinin bütün bir toplumu kucaklaması lazım. Bugün yapılan yeni bir anayasa referandumu değildi. Anayasanın bir takım maddelerini bir de Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nin halkın tercihine sunulması olayıydı. Bizim temennimiz inşallah adalet, hak, hukuk üzere yeni, yerli sivil bir anayasanın hazırlanıp toplumun iradesine sunulması olayıdır. Anayasa ismi üzerinde ana, ana bütün çocuklarına sahip çıkandır. Bütün çocuklarını kollayıp sahip çıkandır. Dolayısıyla biz toplumsal mutabakat metni olan anayasanın da bir ana gibi bütün toplumun bireylerini kollayacak, sevecek, merhamet edecek bir anayasa hazırlanması umudunu taşıyoruz. İnşallah anayasa maddelerinin değişikliği olan referandumun toplumun bütün kesimleri için adalet, huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun inşallah." dedi.

Cens, Yanaç, Aydın ve Şahin ise referandumun huzura, güzelliğe ve adalete vesile olmasını diledi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Hakkari'de FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Hakkari'de FETÖ'ye yönelik operasyonda, "ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.
TÜM HABERLER