A A A

"Referandum yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun"

Eklenme : 2017-04-16 15:52

BATMAN - Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları ve Batman İl Başkanı, anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandılar.

Batman'da bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Aydın Gök, Abdurrahman Cens ile Eyüp Yanaç, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın ve HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren anayasa değişikliği için sandık başına giderek oy kullandı.

Gök Batman merkez Gültepe İlkokulunda 1213 numaralı sandıkta, Cens Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulunda 1336 numaralı sandıkta, Yanaç İMKB Belde Ortaokulunda 1069 numaralı sandıkta, Aydın Petrol İlköğretim Okulunda 1023 numaralı sandıkta ve Şahin Fatih Anadolu Lisesinde 1360 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Gök, seçimin, bütün toplum için huzura, adalete, kardeşliğe ve ileride yeni bir anayasaya vesile olmasını diledi.

Gök, "Malumunuz bugün referandum seçimiydi. Anayasa toplumsal mutabakat metinleridir. Dolayısıyla anayasa metinlerinin bütün bir toplumu kucaklaması lazım. Bugün yapılan yeni bir anayasa referandumu değildi. Anayasanın bir takım maddelerini bir de Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nin halkın tercihine sunulması olayıydı. Bizim temennimiz inşallah adalet, hak, hukuk üzere yeni, yerli sivil bir anayasanın hazırlanıp toplumun iradesine sunulması olayıdır. Anayasa ismi üzerinde ana, ana bütün çocuklarına sahip çıkandır. Bütün çocuklarını kollayıp sahip çıkandır. Dolayısıyla biz toplumsal mutabakat metni olan anayasanın da bir ana gibi bütün toplumun bireylerini kollayacak, sevecek, merhamet edecek bir anayasa hazırlanması umudunu taşıyoruz. İnşallah anayasa maddelerinin değişikliği olan referandumun toplumun bütün kesimleri için adalet, huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Yeni bir anayasa hazırlanmasına vesile olsun inşallah." dedi.

Cens, Yanaç, Aydın ve Şahin ise referandumun huzura, güzelliğe ve adalete vesile olmasını diledi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

2017-06-24 10:34:12

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

2017-06-22 12:30:11

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

2017-06-22 12:02:18

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

TÜM HABERLER

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.

Otomobil şarampole uçtu: 2 ölü 3 yaralı

​Adıyaman’ın Kahta ilçesinde otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER