A A A

"Herkes sandıktan çıkan iradeye saygı duymalı"

Eklenme : 2017-04-16 15:35

BİTLİS - "Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması" için oyunu kullanan HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, herkesin sandıktan çıkan sonuca saygı duyması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, beraberindeki heyetle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişiklikleri halkoylaması için oyunu kullandı.

Bitlis Lisesinde 1071 numaralı sandıkta oyunu kullanan Gül, çıkışta yaptığı açıklamada, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun herkesin halkın iradesine saygı duyması gerektiğini belirten Gül, "Partimiz referandum öncesi kararını 'evet' olarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu minvalde bugün tabanımız ve bizim söylemimizi dinleyen halkımız sandık başına gelerek, oyunu kullanacaktır. Sonuç ne olursa olsun bizler sandıktan çıkan halkın iradesine saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz. Memleketin huzurunu bozmadan, yıkmadan, kırmadan bu seçimin yapılması gerekir. Nihayetinde 'evet' diyen de 'hayır' diyen de bizim vatandaşımız. Bizler de halkımızın huzuru ve refahı için sandığa gittik. İstediğimiz anlamda halkın inanç, değer, kültürüyle yoğrulmuş bir sivil anayasa olmazsa da darbe anayasasının kaldırılmasına yönelik atılan bir adım olarak değerlendiriyoruz. Temennimiz daha kapsamlı bir sivil anayasasının yapılmasıdır. İnşallah bundan sonra adil ve tarafsız bir anayasanın yapılması için daha olumlu adımlar atılır." dedi.

Öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz Şemsi Bitlis İlkokulunda 1068 numaralı sandıkta oyunu kullanırken, Bitlis Valisi ve Belediye Başkanı Ahmet Çınar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulunda 1040 numaralı sandıkta, AK Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanglay ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulunda 1040 numaralı sandıkta oyunu kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

2017-05-24 15:09:09

TBMM'de gerçekleştirilen kapalı grup toplantısının ardından Başbakan Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center