A A A

"Herkes sandıktan çıkan iradeye saygı duymalı"

Eklenme : 2017-04-16 15:35

BİTLİS - "Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması" için oyunu kullanan HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, herkesin sandıktan çıkan sonuca saygı duyması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, beraberindeki heyetle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişiklikleri halkoylaması için oyunu kullandı.

Bitlis Lisesinde 1071 numaralı sandıkta oyunu kullanan Gül, çıkışta yaptığı açıklamada, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun herkesin halkın iradesine saygı duyması gerektiğini belirten Gül, "Partimiz referandum öncesi kararını 'evet' olarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu minvalde bugün tabanımız ve bizim söylemimizi dinleyen halkımız sandık başına gelerek, oyunu kullanacaktır. Sonuç ne olursa olsun bizler sandıktan çıkan halkın iradesine saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz. Memleketin huzurunu bozmadan, yıkmadan, kırmadan bu seçimin yapılması gerekir. Nihayetinde 'evet' diyen de 'hayır' diyen de bizim vatandaşımız. Bizler de halkımızın huzuru ve refahı için sandığa gittik. İstediğimiz anlamda halkın inanç, değer, kültürüyle yoğrulmuş bir sivil anayasa olmazsa da darbe anayasasının kaldırılmasına yönelik atılan bir adım olarak değerlendiriyoruz. Temennimiz daha kapsamlı bir sivil anayasasının yapılmasıdır. İnşallah bundan sonra adil ve tarafsız bir anayasanın yapılması için daha olumlu adımlar atılır." dedi.

öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz Şemsi Bitlis İlkokulunda 1068 numaralı sandıkta oyunu kullanırken, Bitlis Valisi ve Belediye Başkanı Ahmet Çınar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulunda 1040 numaralı sandıkta, AK Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanglay ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulunda 1040 numaralı sandıkta oyunu kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER