A A A

Ekonomi Bakanı Zeybekci oyunu kullandı

Eklenme : 2017-04-16 12:58

DENİZLİ - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişiklikleri için Denizli'de oyunu kullandı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci oyunu kullandı

Denizli'de, 18 maddelik Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oylanacağı referandum için vatandaşlar oylarını kullanmaya başladılar.

Sabahın erken saatlerinde sandıklar kurulurken, vatandaşlar da seçme görevini yerine getirmek için sandık başına gittiler.

19 ilçede toplam 2 bin 149 sandığın kurulduğu il genelinde, 734 bin 996 seçmen gün boyu oy kullanacak.

Seçim güvenliğinin sağlanması ve rahatça oy kullanılabilmesi için il genelinde yaklaşık 3 bin polis görev yapıyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşi Ayşen Zeybekci, kızı Fatma, oğlu Atilla Zeybekci ile birlikte Pamukkale ilçesi Teknik Endüstri Meslek Lisesinde oyunu kullandı.

1177 numaralı sandıkta oyunu kullanan Bakan Zeybekci, oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin kazanması temennisinde bulunan Zeybekci, "Hakikaten Türkiye için önemli, güzel bir gün. öncelikle kampanya dönemi kazasız belasız bitti, hiçbir olumsuzluk yaşanmadı. İnşallah bugün güzel geçer diye temini ediyorum. Hükümet sistemi ile ilgili bir oylama, güzel bir sonuç çıkacağına inanıyorum. Ama sonuç ne çıkarsa çıksın inşallah yarın Türkiye'nin her yerinde, 80 milyon, 780 bin metrekarede huzur, birlik ve beraberlik, kardeşlik kazansın. Türkiye artık sağına, soluna, ardına bakmadan, koşarak o muasır medeniyetler hedefine doğru durmaksızın yoluna devam etsin istiyorum. Referandum kampanyası sırasında son derece medeni bir dönem geçirdik. Sonuçları itibariyle de siyasi partiler anlamında inşallah bir kabul olacaktır. Ülkem, milletimiz ve gelecek nesiller için en iyisi, en hayırlısı neyse o olsun. İnşallah da o olacak." dedi.

Zeybekci, açıklamalarının ardından binayı gezerek, sandık görevlilerine kolaylıklar diledi. Bakan Zeybekci beraberindekilerle okul önünde toplu fotoğraf çektirdikten sonra okuldan ayrıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER