A A A

"Yarın öyle bir reform yapalım ki Batı çıldırsın"

Eklenme : 2017-04-15 15:50

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye'de halka hitaben yaptığı konuşmada, "Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum çalışmaları kapsamında Ümraniye'de halka hitap etti.

Okmeydanı'nda kahvehaneye silahla girip hayır propagandası yapanları hatırlatan Erdoğan, bu şahıslardan birinin CHP üyesi olduğunun ortaya çıktığını aktardı.

Erdoğan, "Muhalefet nerede. Meydanlarda yok. Onlar kahvelerde. Hele hele bir de maskeli teröristlerini kahvelere gönderiyorlar, arkadan kahvelere gidiyorlar. Okmeydanı'nda yaptılar. İstanbul Emniyeti bunları yakaladı. Bunların bir tanesinin CHP mensubu olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar iç içe yahu, ne olacak." Dedi.

"Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz?

Konuşmasında Saadet Partisi tabanına da seslenen Erdoğan, "Konya'dan bir tanesi çıktı ‘eğer evet çıkarsa İzmir'den denize dökeceğiz' diyor. Ben dün Konya'yı gördüm. Konya bir başkaydı. Karşımda yüz bini aşkın insan vardı. Ama ne yazık ki bir şey daha gördüm. Milletin evlatlarını denize dökeceğini söyleyen adamı, ne yazık ki saadet partisine mensup kadınlar gidip ziyaret ediyor. Ey benim Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz? Nerelerden nerelere. Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler." ifadelerini kullandı.

"Yarın akşam Batı çıldırsın kudursun"

Erdoğan, "Gelin yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu an hissediyorum. Bizim daha çok delinecek dağımız var, aşılacak çok boğazımız var." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER