A A A

"Yarın öyle bir reform yapalım ki Batı çıldırsın"

Eklenme : 2017-04-15 15:50

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye'de halka hitaben yaptığı konuşmada, "Yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum çalışmaları kapsamında Ümraniye'de halka hitap etti.

Okmeydanı’nda kahvehaneye silahla girip hayır propagandası yapanları hatırlatan Erdoğan, bu şahıslardan birinin CHP üyesi olduğunun ortaya çıktığını aktardı.

Erdoğan, "Muhalefet nerede. Meydanlarda yok. Onlar kahvelerde. Hele hele bir de maskeli teröristlerini kahvelere gönderiyorlar, arkadan kahvelere gidiyorlar. Okmeydanı’nda yaptılar. İstanbul Emniyeti bunları yakaladı. Bunların bir tanesinin CHP mensubu olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar iç içe yahu, ne olacak." Dedi.

"Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz?

Konuşmasında Saadet Partisi tabanına da seslenen Erdoğan, "Konya’dan bir tanesi çıktı ‘eğer evet çıkarsa İzmir’den denize dökeceğiz’ diyor. Ben dün Konya’yı gördüm. Konya bir başkaydı. Karşımda yüz bini aşkın insan vardı. Ama ne yazık ki bir şey daha gördüm. Milletin evlatlarını denize dökeceğini söyleyen adamı, ne yazık ki saadet partisine mensup kadınlar gidip ziyaret ediyor. Ey benim Saadet Partili kardeşlerim siz bu hale düşecek miydiniz? Nerelerden nerelere. Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler." ifadelerini kullandı.

"Yarın akşam Batı çıldırsın kudursun"

Erdoğan, "Gelin yarın öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Bu milletin asil evlatları yarın akşam hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu an hissediyorum. Bizim daha çok delinecek dağımız var, aşılacak çok boğazımız var." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

2017-06-25 18:22:40

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu bayram namazını Batman’da kıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu bayram namazını Batman’da kıldı

2017-06-25 09:16:27

​Memleketi Batman’a gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bayram namazını Şevket Başak Camii'nde kıldı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

2017-06-24 10:34:12

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER