A A A

Ağrı Endüstri Meslek Lisesi'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-14 15:35

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı Endüstri Meslek Lisesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Ağrı Endüstri Meslek Lisesi'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı Endüstri Meslek Lisesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı program düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen programa Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü temsilcilerinden Arif Yılmaz, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program okunan mevlidin ardından Grup Vahdet sanatçılarının söylediği ilahiler ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Mehmet Safi Karaoğlan, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinden önce hak, adalet ve dürüstlük gibi kavramların unutulduğunu söyledi.

Hz. Muhammed'in "Müslüman, elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir" hadisini hatırlatan Karaoğlan, "Özü ve sözü bir olan Peygamberimiz kendisi için istediğini ümmeti içinde istemiştir. Bu gün burada bu güzel ortamda bizi bir araya getiren neden kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir. 20, yüzyıl insanı maddi olarak ruhunun paslanmış ve çürümüş halidir. İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bu gün artık ruhlar bir şey bekliyor: maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor bize." dedi.

Açılış konuşmasının ardından Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğünden Arif Yılmaz kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Yılmaz’ın ardından günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, geçmişte okul bahçelerinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin bazı kesimleri rahatsız ettiğine işaret etti.

Gemici, "Bundan on sene önce Denizli’nin bir kasabasında bir ilköğretim okulunda, o okulun salonunda Peygamber Efendimizi  anma programı düzenlenmişti. O programdan sonra Türkiye’de yer yerinden oynadı. 'Bir okulun salonunda nasıl böyle bir program düzenlenir. İrtica hortladı, şu oldu bu oldu!' diye. Bir ton yaygara koparmışlardı. Ama Allah’a şükürler olsun ki o günlerden bu günlere geldik. Okulumuzun bahçesinde yetkililerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile beraber iki cihan serveri sevgili Peygamber Efendimizi anıyoruz ve anlatıyoruz. O günlerden bu günlere geldik. Çok şükretmek lazım ve kıymetini bilmek lazım." dedi.

Hz. Muhammed'in çokça anılıp anlatıldığını ancak gereği kadar anlaşılmadığına dikkat çeken Gemici, "Eğer anlasaydık İslam dünyasında bu buhranlar olmazdı. İslam dünyası başkalarının tahakkümü altında, küresel güçlerin tahakkümü altında olmazdı. Peygamber Efendimizi iyi tanımamız lazım, iyi anlamamız lazım. Bir kere o nasıl bir Müslüman istiyor, nasıl bir ümmet istiyor onu bilmemiz lazım." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Peygamber Sevdalıları Platformu tiyatro ekibi asrısaadetten bir sahne gösterime sundu. Program, katılımcıları sunulan ikram ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER