A A A

Ağrı Endüstri Meslek Lisesi'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-14 15:35

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı Endüstri Meslek Lisesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Ağrı Endüstri Meslek Lisesi'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı Endüstri Meslek Lisesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı program düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen programa Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü temsilcilerinden Arif Yılmaz, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program okunan mevlidin ardından Grup Vahdet sanatçılarının söylediği ilahiler ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Mehmet Safi Karaoğlan, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinden önce hak, adalet ve dürüstlük gibi kavramların unutulduğunu söyledi.

Hz. Muhammed'in "Müslüman, elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir" hadisini hatırlatan Karaoğlan, "Özü ve sözü bir olan Peygamberimiz kendisi için istediğini ümmeti içinde istemiştir. Bu gün burada bu güzel ortamda bizi bir araya getiren neden kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir. 20, yüzyıl insanı maddi olarak ruhunun paslanmış ve çürümüş halidir. İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bu gün artık ruhlar bir şey bekliyor: maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor bize." dedi.

Açılış konuşmasının ardından Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğünden Arif Yılmaz kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Yılmaz’ın ardından günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, geçmişte okul bahçelerinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin bazı kesimleri rahatsız ettiğine işaret etti.

Gemici, "Bundan on sene önce Denizli’nin bir kasabasında bir ilköğretim okulunda, o okulun salonunda Peygamber Efendimizi  anma programı düzenlenmişti. O programdan sonra Türkiye’de yer yerinden oynadı. 'Bir okulun salonunda nasıl böyle bir program düzenlenir. İrtica hortladı, şu oldu bu oldu!' diye. Bir ton yaygara koparmışlardı. Ama Allah’a şükürler olsun ki o günlerden bu günlere geldik. Okulumuzun bahçesinde yetkililerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile beraber iki cihan serveri sevgili Peygamber Efendimizi anıyoruz ve anlatıyoruz. O günlerden bu günlere geldik. Çok şükretmek lazım ve kıymetini bilmek lazım." dedi.

Hz. Muhammed'in çokça anılıp anlatıldığını ancak gereği kadar anlaşılmadığına dikkat çeken Gemici, "Eğer anlasaydık İslam dünyasında bu buhranlar olmazdı. İslam dünyası başkalarının tahakkümü altında, küresel güçlerin tahakkümü altında olmazdı. Peygamber Efendimizi iyi tanımamız lazım, iyi anlamamız lazım. Bir kere o nasıl bir Müslüman istiyor, nasıl bir ümmet istiyor onu bilmemiz lazım." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Peygamber Sevdalıları Platformu tiyatro ekibi asrısaadetten bir sahne gösterime sundu. Program, katılımcıları sunulan ikram ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center