A A A

"Gençlerin çok çalışması gerekiyor"

Eklenme : 2017-04-14 13:23

AĞRI - Ağrı'da düzenlenen "Yeni Türkiye Yeni Gelecek" adlı konferansta, gençlerin çok çalışması gerektiğine vurgu yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Ağrı İl Müdürlüğü tarafından "Çınaraltı Söyleyişleri" kapsamında "Yeni Gelecek Yeni Türkiye" adlı konferans düzenlendi.

Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını KYK Ağrı İl Müdürü Cihan Demir yaptı.

Burada öğrencilere seslenen Demir, "Geleceğimizin teminatı, toplumun emaneti olan siz gençlerin iyi ile kötü olanı ayıracağı, doğru olana yöneleceği ve kendinizi sürekli ilimle yoğurup, güzel ahlak sahibi insanlar olarak yetiştireceğiniz bir oluşuma, bir düşünce sistemine olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artmaktadır. Yeni Türkiye'nin geleceği sizlersiniz. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan siz öğrencilersiniz. özgüveninizi diri tutun ve kaybetmeyiniz. Yeni Türkiye'nin geleceğinin mimarları siz olacaksınız. Onun için çok çalışmamız gerekiyor." dedi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Gazeteci-Yazar Mehmet Acet, öğrencilere yeniden yapılanma sürecinde uluslararası sistem ile yönetim modellerini iyi tanımaları, küreselleşen dünyanın sorunlarını öğrenmeleri ve bu sorunlara çözüm önerileri getirebilmeleri amacıyla bilgiler verdi.

Mevcut yönetim sistemi ile sistem değişikliğini değerlendiren Acet, tarihsel gelişimi içerisinde devlet ve hükümet sistemleri, güçler birliği ve güçler ayrımına dayalı sistemler ile bunlardan parlamenter sistem ve başkanlık sistemlerinin yapısı hakkında da bilgiler verdi.

Programın sonunda Demir, Acet'e hediye takdim etti. Daha sonra katılımcılarla beraber toplu fotoğraf çektirildi.

Programa Demir ve Acet'in yanı sıra KYK İl Müdürlüğü yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Karakurt, Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Nuri Okan, öğrenci ve veliler katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER