A A A

"Gençlerin çok çalışması gerekiyor"

Eklenme : 2017-04-14 13:23

AĞRI - Ağrı'da düzenlenen "Yeni Türkiye Yeni Gelecek" adlı konferansta, gençlerin çok çalışması gerektiğine vurgu yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Ağrı İl Müdürlüğü tarafından "Çınaraltı Söyleyişleri" kapsamında "Yeni Gelecek Yeni Türkiye" adlı konferans düzenlendi.

Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını KYK Ağrı İl Müdürü Cihan Demir yaptı.

Burada öğrencilere seslenen Demir, "Geleceğimizin teminatı, toplumun emaneti olan siz gençlerin iyi ile kötü olanı ayıracağı, doğru olana yöneleceği ve kendinizi sürekli ilimle yoğurup, güzel ahlak sahibi insanlar olarak yetiştireceğiniz bir oluşuma, bir düşünce sistemine olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artmaktadır. Yeni Türkiye'nin geleceği sizlersiniz. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan siz öğrencilersiniz. Özgüveninizi diri tutun ve kaybetmeyiniz. Yeni Türkiye'nin geleceğinin mimarları siz olacaksınız. Onun için çok çalışmamız gerekiyor." dedi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Gazeteci-Yazar Mehmet Acet, öğrencilere yeniden yapılanma sürecinde uluslararası sistem ile yönetim modellerini iyi tanımaları, küreselleşen dünyanın sorunlarını öğrenmeleri ve bu sorunlara çözüm önerileri getirebilmeleri amacıyla bilgiler verdi.

Mevcut yönetim sistemi ile sistem değişikliğini değerlendiren Acet, tarihsel gelişimi içerisinde devlet ve hükümet sistemleri, güçler birliği ve güçler ayrımına dayalı sistemler ile bunlardan parlamenter sistem ve başkanlık sistemlerinin yapısı hakkında da bilgiler verdi.

Programın sonunda Demir, Acet'e hediye takdim etti. Daha sonra katılımcılarla beraber toplu fotoğraf çektirildi.

Programa Demir ve Acet'in yanı sıra KYK İl Müdürlüğü yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Karakurt, Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Nuri Okan, öğrenci ve veliler katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center