A A A

"Gençlerin çok çalışması gerekiyor"

Eklenme : 2017-04-14 13:23

AĞRI - Ağrı'da düzenlenen "Yeni Türkiye Yeni Gelecek" adlı konferansta, gençlerin çok çalışması gerektiğine vurgu yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Ağrı İl Müdürlüğü tarafından "Çınaraltı Söyleyişleri" kapsamında "Yeni Gelecek Yeni Türkiye" adlı konferans düzenlendi.

Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını KYK Ağrı İl Müdürü Cihan Demir yaptı.

Burada öğrencilere seslenen Demir, "Geleceğimizin teminatı, toplumun emaneti olan siz gençlerin iyi ile kötü olanı ayıracağı, doğru olana yöneleceği ve kendinizi sürekli ilimle yoğurup, güzel ahlak sahibi insanlar olarak yetiştireceğiniz bir oluşuma, bir düşünce sistemine olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artmaktadır. Yeni Türkiye'nin geleceği sizlersiniz. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan siz öğrencilersiniz. Özgüveninizi diri tutun ve kaybetmeyiniz. Yeni Türkiye'nin geleceğinin mimarları siz olacaksınız. Onun için çok çalışmamız gerekiyor." dedi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Gazeteci-Yazar Mehmet Acet, öğrencilere yeniden yapılanma sürecinde uluslararası sistem ile yönetim modellerini iyi tanımaları, küreselleşen dünyanın sorunlarını öğrenmeleri ve bu sorunlara çözüm önerileri getirebilmeleri amacıyla bilgiler verdi.

Mevcut yönetim sistemi ile sistem değişikliğini değerlendiren Acet, tarihsel gelişimi içerisinde devlet ve hükümet sistemleri, güçler birliği ve güçler ayrımına dayalı sistemler ile bunlardan parlamenter sistem ve başkanlık sistemlerinin yapısı hakkında da bilgiler verdi.

Programın sonunda Demir, Acet'e hediye takdim etti. Daha sonra katılımcılarla beraber toplu fotoğraf çektirildi.

Programa Demir ve Acet'in yanı sıra KYK İl Müdürlüğü yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Karakurt, Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Nuri Okan, öğrenci ve veliler katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER