A A A

"16 Nisan Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç"

Eklenme : 2017-04-13 17:50

ORDU - Ordu'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumunun Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Evet Platformu" tarafından Ordu'da düzenlenen "Ordu Buluşması" adlı programda halkla bir araya geldi.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan halka hitaben bir konuşma yaptı.

Bazı kesimlerin Türkiye'ye yönelik tuzaklar kurmaya çalıştığını belirten Erdoğan, geçen iki yılda birçok olayın yaşandığını hatırlattı.

7 Haziran 2015 seçimleri sonunda yaşanan belirsizlik ortamına işaret eden Erdoğan, "Türkiye'nin zayıf düştüğünü, sendelediğini sanıp üzerimize sırtlan gibi saldırdılar. Milletimizden aldığımız destek ve anayasada yer alan yetkilerimizle hemen duruma el koyduk, ülkemizi yeniden seçime götürdük. 1 Kasım'da Türkiye yeniden istikrarlı bir siyasi iklime girdi. Ama 4-5 aylık belirsizlik döneminin faturası çok ağır oldu." dedi.

Türkiye'ye yönelik planlara dikkat çeken Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Sadece terör örgütleriyle değil, son yıllarda ekonomide de içeriden ve dışarıdan ayağımıza pek çok çelme takıldı. Bu çok yönlü saldırılar karşısında 'En iyi savunma hücumdur.' anlayışıyla kabuğumuza çekilmek yerine sahaya girmeye karar verdik. Terör örgütlerini ülkemizden kazımak için kamudan özel sektöre, sivil toplum örgütlerinden eğitime kadar her alanda büyük bir mücadele başlattık. Hem FETÖ'yü hem PKK'yı hem DHKP-C'yi hedef alan bu mücadelede açıkçası kimsenin gözünün yaşına bakmadık, bakmayacağız. Çünkü mesele şu veya bu şahsın meselesi değildir. Mesele, ülkenin ve milletin bekası meselesidir. Bu süreçte atılan her adım hukuk içinde atılmıştır, bundan sonra da hukuk içinde atılmaya devam edecektir."

"Türkiye hedeflerine kilitlenmiş bir şekilde yoluna devam edecektir"

Erdoğan, "16 Nisan'dan sonra ne olacak?" diye soruların sorulduğuna işaret ederek, "16 Nisan'dan sonra Türkiye, terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere karşı çok daha kararlı bir şekilde çıkabilecek. Çünkü Türkiye artık bir daha 7 Haziran'daki gibi belirsizlik dönemlerini yaşamayacaktır. Çünkü Türkiye artık 1990'lı yıllarda koalisyonların yol açtığı kaos dönemlerini yaşamayacaktır. Çünkü Türkiye artık yürütmesi, yasaması, yargısıyla hedeflerine kilitlenmiş bir şekilde yoluna devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin istismar siyasetinden çok çektiğini, nice siyasetçilerin sadece belli kesimlerin hassasiyetlerini istismarla yıllarca kendi ikballeri için çalıştığını dile getiren Erdoğan, son yıllarda bu durumun değiştirildiğini söyledi.

"16 Nisan Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç"

Ordu Çevre Yolu'nun bu yıl tamamen bitirileceğini ve tamamlanan 30 sağlık tesisine ilave olarak şehre kazandırılacak 800 yataklı devlet hastanesinin 2019 yılının sonuna kadar hizmete gireceğini açıklayan Erdoğan, "Ordu'yu da içine alan Doğu Karadeniz Gelişim Projesi'ni 2019 yılına kadar 30 milyar liralık bir yatırımla tamamlamayı hedefliyoruz. 16 Nisan, 81 vilayetiyle tüm Türkiye için her alanda yeni bir başlangıç olacaktır. 16 Nisan'da 'evet' çıkmasıyla daha büyük projeleri konuşacağımız, daha büyük yatırımları hayata geçireceğimiz, daha çok insanımızı istihdam edeceğimiz bir döneme gireceğiz." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

IHO Ebrar’ın ilk Ramazan Yardımı Filipinler’e

IHO Ebrar’ın ilk Ramazan Yardımı Filipinler’e

2017-05-27 16:31:28

Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO Ebrar Ramazan Projeleri kapsamında ilk yardımını, Ramazan ayını ilk karşılayan ülkelerden Filipinler’de gerçekleştirerek yüzlerce aileye gıda paketi ve iftar yemeği ulaştırdı.

HÜDA PAR’dan

HÜDA PAR’dan "27 Mayıs Darbesi" açıklaması

2017-05-27 16:20:48

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, 27 Mayıs Cunta Darbesi yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Meteorolojiden 4 il için acil kodlu sağanak yağış uyarısı

Meteorolojiden 4 il için acil kodlu sağanak yağış uyarısı

2017-05-27 16:02:31

Meteoroloji Genel Müdürlüğü acil uyarı koduyla İzmir, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center