A A A

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

Eklenme : 2017-04-14 13:39

GAZİANTEP - HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, Gaziantep'te vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babasının taziyesine katıldı.

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile beraberindeki heyet, iki gün önce vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babası Hüseyin Kurt'un taziyesine katıldı.

Şahinbey ilçesi Barak Mahallesi'nde bulunan Hz. Ali Taziye Evi'ne ziyarette bulunan heyeti Ahmet Kurt ve yakınları karşıladı.

Yapıcıoğlu, Kurt ailesine başsağlığı ve sabır diledikten sonra bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Abdulkuddüs Yalçın bir konuşma yaptı.

ölümden kurtuluşun olmadığını, her canlının bir gün öleceğini belirten Yalçın, "Elbette ki ölüm acıdır. Allah Kur'an-ı Kerim'de 'Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm' diye buyurmuştur. Gerçekten insan ölümden kaçıyor. Elinden geldiği kadar ölümü ertelemeye çalışıyor. özellikle nefis sanki ölüm kendisine gelmeyecekmiş gibi düşünüyor ve bu şekilde inanmaya çalışıyor. Fakat biz gözümüzle de şahit oluyoruz ki kimse ölümden kurtulamayacaktır." dedi.

Bu dünyanın imtihan yeri olduğunu ve vakti dolan herkesin mutlaka ölümle tanışacağını ifade eden Yalçın, "İnsan bu dünyaya iki yol arasından seçimini yapmak üzere gönderilmiştir. Allah'ın istediği tarafı tercih etmek ve orasını iyi öğrenmek için Allah zaman zaman peygamberler ve kitaplar göndermiştir. Her zaman insanı haberdar etmiştir. Bundan dolayı biz her zaman ölüme hazırlıklı olalım. Hastalıkla, ihtiyarlıkla, kazayla veya kalp kriziyle yani herhangi bir vesileyle öleceğiz. Allah'ın yanında eceller takdir edilmiştir. Takdir edilen eceller bir saat ileri veya geriye götürülmez. Saati geldiği zaman Allah emanetini alır." şeklinde konuştu.

Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, vefat eden Hüseyin Kurt'a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledikten sonra taziye evinden ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER