A A A

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

Eklenme : 2017-04-14 13:39

GAZİANTEP - HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, Gaziantep'te vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babasının taziyesine katıldı.

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile beraberindeki heyet, iki gün önce vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babası Hüseyin Kurt'un taziyesine katıldı.

Şahinbey ilçesi Barak Mahallesi'nde bulunan Hz. Ali Taziye Evi'ne ziyarette bulunan heyeti Ahmet Kurt ve yakınları karşıladı.

Yapıcıoğlu, Kurt ailesine başsağlığı ve sabır diledikten sonra bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Abdulkuddüs Yalçın bir konuşma yaptı.

Ölümden kurtuluşun olmadığını, her canlının bir gün öleceğini belirten Yalçın, "Elbette ki ölüm acıdır. Allah Kur'an-ı Kerim'de 'Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm' diye buyurmuştur. Gerçekten insan ölümden kaçıyor. Elinden geldiği kadar ölümü ertelemeye çalışıyor. Özellikle nefis sanki ölüm kendisine gelmeyecekmiş gibi düşünüyor ve bu şekilde inanmaya çalışıyor. Fakat biz gözümüzle de şahit oluyoruz ki kimse ölümden kurtulamayacaktır." dedi.

Bu dünyanın imtihan yeri olduğunu ve vakti dolan herkesin mutlaka ölümle tanışacağını ifade eden Yalçın, "İnsan bu dünyaya iki yol arasından seçimini yapmak üzere gönderilmiştir. Allah'ın istediği tarafı tercih etmek ve orasını iyi öğrenmek için Allah zaman zaman peygamberler ve kitaplar göndermiştir. Her zaman insanı haberdar etmiştir. Bundan dolayı biz her zaman ölüme hazırlıklı olalım. Hastalıkla, ihtiyarlıkla, kazayla veya kalp kriziyle yani herhangi bir vesileyle öleceğiz. Allah'ın yanında eceller takdir edilmiştir. Takdir edilen eceller bir saat ileri veya geriye götürülmez. Saati geldiği zaman Allah emanetini alır." şeklinde konuştu.

Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, vefat eden Hüseyin Kurt'a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledikten sonra taziye evinden ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

2017-06-24 10:34:12

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

2017-06-22 12:30:11

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

2017-06-22 12:02:18

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER