A A A

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

Eklenme : 2017-04-14 13:39

GAZİANTEP - HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, Gaziantep'te vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babasının taziyesine katıldı.

Yapıcıoğlu Kilis İl Başkanının vefat eden babasının taziyesine katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile beraberindeki heyet, iki gün önce vefat eden Kilis İl Başkanı Ahmet Kurt'un babası Hüseyin Kurt'un taziyesine katıldı.

Şahinbey ilçesi Barak Mahallesi'nde bulunan Hz. Ali Taziye Evi'ne ziyarette bulunan heyeti Ahmet Kurt ve yakınları karşıladı.

Yapıcıoğlu, Kurt ailesine başsağlığı ve sabır diledikten sonra bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Abdulkuddüs Yalçın bir konuşma yaptı.

Ölümden kurtuluşun olmadığını, her canlının bir gün öleceğini belirten Yalçın, "Elbette ki ölüm acıdır. Allah Kur'an-ı Kerim'de 'Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm' diye buyurmuştur. Gerçekten insan ölümden kaçıyor. Elinden geldiği kadar ölümü ertelemeye çalışıyor. Özellikle nefis sanki ölüm kendisine gelmeyecekmiş gibi düşünüyor ve bu şekilde inanmaya çalışıyor. Fakat biz gözümüzle de şahit oluyoruz ki kimse ölümden kurtulamayacaktır." dedi.

Bu dünyanın imtihan yeri olduğunu ve vakti dolan herkesin mutlaka ölümle tanışacağını ifade eden Yalçın, "İnsan bu dünyaya iki yol arasından seçimini yapmak üzere gönderilmiştir. Allah'ın istediği tarafı tercih etmek ve orasını iyi öğrenmek için Allah zaman zaman peygamberler ve kitaplar göndermiştir. Her zaman insanı haberdar etmiştir. Bundan dolayı biz her zaman ölüme hazırlıklı olalım. Hastalıkla, ihtiyarlıkla, kazayla veya kalp kriziyle yani herhangi bir vesileyle öleceğiz. Allah'ın yanında eceller takdir edilmiştir. Takdir edilen eceller bir saat ileri veya geriye götürülmez. Saati geldiği zaman Allah emanetini alır." şeklinde konuştu.

Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, vefat eden Hüseyin Kurt'a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledikten sonra taziye evinden ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

2017-05-21 18:08:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center