A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kanser hastalarına müjde

Eklenme : 2017-04-12 18:06

ERZURUM - Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastalarının ilaç bedelinin kendileri tarafından ödendiğini hatırlatarak, "Bu tür hastalarımızın da inşallah tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kanser hastalarına müjde

Kanserle ilgili ilaçlarda bir sıkıntı vardı, yani bedelini kanserli hastanın ödemesi gibi. Dedik ki 'Bunu da devlet halledecek.' Hazırlıklar ona göre yapıldı, yapılıyor. Bu tür hastalarımızın da inşallah tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz."

"Erzurum Buluşması" programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanserle ilgili ilaçlarda bir sıkıntı vardı, yani bedelini kanserli hastanın ödemesi gibi. Bu tür hastalarımızın da inşallah tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da Evet Platformu tarafından düzenlenen 'Erzurum Buluşması' adlı programda vatandaşlarla bir araya geldi. İstasyon Meydanı'nda gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Erzurum'a olan muhabbetinin ve şehre yaptıkları hizmetlerin en iyi Erzurumlular tarafından bilindiğini ifade ederek, "Erzurum, bizim ne kendisi için, ne ülkemiz için en küçük bir yanlış yapmayacağımızı bilir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları 16 Nisan halk oylamasında büyük, güçlü, müreffeh ve istikrarlı Türkiye için 'evet' demeye çağırdı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra yaşanan belirsizlik ortamına işaret ederek, içeride ve dışarıda ne kadar ihanet odağı varsa, hepsinin birden Türkiye'nin üzerine nasıl çullandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye yeniden koalisyonlu günlere dönüyor diyerek, artık istediğimiz gibi at koştururuz diyerek, hemen efelenmeye başlayanları hatırlıyorsunuz değil mi? Terör örgütlerini destekleyerek, şımartarak, silahlandırarak üzerimize salanlar bu cesareti, 7 Haziran'da çıkan sonuçtan alıyorlardı. Türkiye, ne zaman ki yeniden istikrarı garantiye aldı, işte o zaman bu terör örgütlerinin başını ezdi. 16 Nisan, terörün inşallah bu ülkede kilidinin kırıldığı bir gün olacaktır. Şu anda Tendürek'te inlerine girdik, Gabar'da inlerine girdik, Cudi'de inlerine girdik, Bestler Dereler'de inlerine girdik. Şu anda 20 ayda 10 bini aşkın teröristi etkisiz hâle getirdik. Durmak yok, yola devam. Bu ülkenin huzurunu kaçıranlara, bu ülkenin birliğini, beraberliğini bozanlara, bu ümmeti parçalamaya çalışanlara tarihî bir ders veriyoruz, vermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

"16 Nisan, istikrar ve güvendir; yatırımcı buna bakıyor"

Geçen 14 yılda Erzurum'a 20 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yapıldığını hatırlatan ve Oltu, Pasinler ve Horasan ilçelerine bu yıl içinde, Karaçoban, Narman ve Tortum'a önümüzdeki yıl, İspir'e ise en geç bir sonraki yıl doğal gaz verileceğini müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Erzurum'a 20 milyar liralık yatırım yapılmasını ve 23 bin yeni istihdam ortaya çıkartılmasını hedeflediklerini söyledi.

Bu program kapsamında devlet gerekli altyapıyı kurup teşvikleri sağlayacağını, özel sektörün de burada yatırım yapıp istihdam oluşturacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için istikrar ve güven ortamının tesis edilmesi gerektiğini vurguladı. "Yatırımcı, her şeyden önce buna bakıyor. Eğer, istikrar ve güven yoksa, siz istediğiniz kadar teşvik verin, kimse gelmiyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan'da istikrar ve güven ortamının garantisi olacak yeni bir yönetim sistemiyle ülkenin önünde yeni bir dönemin açılacağını sözlerine ekledi.

"Ezanlarımızı susturamayacaksınız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK, FETö ele başlarının ve Batı'daki kimi Türkiye düşmanlarının 16 Nisan halk oylamasında 'hayır' dediğine dikkat çekti ve "Ey aklını kiraya vermiş olanlar, biz kefenimizi giyerek çıktık, bizi ölümle yıldıramazsınız. Biz ölüme inanmış insanlarız. Kaza ve kaderin imandan olduğuna inamış insanlarız. Bizi ürkütemeyeceksiniz. Bizi bölemeyeceksiniz. Bizi bu yolumuzdan alıkoyamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. İnşaallah 16 Nisan'da 'evet'in önünü kesemeyeceksiniz." şeklinde seslendi.

Geçen 14 yılda Erzurum'da eğitim, sağlık, ulaşım alanlarında yapılan ve yapımı devam eden yatırımlardan örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1200 yataklı olarak planlanan şehir hastanesinin, 300 ilaveyle büyütülmekte olduğunu, Karadeniz'le Erzurum arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak Ovit, Kırık ve Dallıkavak Tünellerinin bölge ticareti için yeni nefes boruları olacağını, Londra'dan Pekin'e kesintisiz raylı sistem ulaşımını sağlayacak ipek demiryolunun Ankara-Sivas-Erzincan hattını Erzurum üzerinden Kars'a bağlayacak hattının proje ihalesine yakında çıkılacağını aktardı.

"Milletimiz ana muhalefete ülkeyi emanet etmiyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylaması sürecinde, Türkiye'de bir kez daha ana muhalefet boşluğunun görüldüğüne vurgu yaptı ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi diyeceksiniz ki, Kılıçdaroğlu var ya… Size bunun cevabını, bir Dadaş fıkrasıyla vereyim. Dadaşa sormuşlar, 'Kamil'i mi seversin, Kemal'i mi seversin?' Dadaş hemen cevap vermiş: 'Kemal'i severim.' Niye demişler. Dadaş'ın cevabı çok manidar: 'Kamil bir yalan söylir, bir doğri; Kemal hep yalan söylir, beni yormir.' demiş. Kılıçdaroğlu da hep yalan söylediği için artık kimseyi yormuyor. Ama bu durum ülkemizde bir boşluk da ortaya çıkartıyor. Ana muhalefet partisi ne demektir aslında? İktidar partisinden sonra ülkenin yönetimini üstlenmeye en yakın parti demektir. Ülkenin yönetimini üstlenecek siyasi kadronun elinde bir program olur değil mi? İktidara geldiğinde eğitimde ne yapacak, sağlıkta ne yapacak, adalette ne yapacak, emniyette ne yapacak, ulaştırmada ne yapacak, gıda ve tarımda ne yapacak; uluslararası ilişkilerde ne yapacak, bir şeyler sunar. Bunlarda hiçbiri yok. Peki ben buradan tüm milletime, tüm vatandaşlarıma soruyorum: CHP'nin böyle bir hazırlığını duyan, gören var mı? öyle kağıt üzerinde kalan saçma sapan laflardan bahsetmiyorum, somut projelerden söz ediyorum."

"Kanser hastalarımızın tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz"

Konuşmasında kanser hastalarına bir müjde veren Erdoğan, "Geçen Başbakanımızla da Recep beyle (Sağlık Bakanı Recep Akdağ) de konuştuk. Kanserle ilgili ilaçlarda bir sıkıntı vardı, yani bedelini kanserli hastanın ödemesi gibi. Dedik ki 'Bunu da devlet halledecek.' Hazırlıklar ona göre yapıldı, yapılıyor. Bu tür hastalarımızın da inşallah tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yönetimi devralmadan önce 15 bin kilometre bölünmüş yol yapacaklarını söylediklerini, şu anda bunun 19 bin kilometreyi aştığını; tüm hastaneleri aynı çatı altında birleştireceklerini söylediklerini, bunu başarmalarının yanı sıra şu anda şehir hastanelerinin açılmaya başlandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zatın bir dediği diğerini tutmuyor. 5 dakika içinde birbirine zıt 5 görüşü birden ifade edebiliyor. Milletimiz bu gerçeği gördüğü için, bunlara ülkeyi emanet etmiyor. " diye ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER