A A A

Kurtalan'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-10 18:27

SİİRT - Siirt'in Kurtalan ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından “Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)” temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kurtalan'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)" temasıyla Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. HÜDA PAR Siirt İl Başkanı Behçet Sevgili'nin iştirak ettiği etkinliğe bölgenin tanınmış âlimleri de katıldı.

Sunuculuğunu Halid Sak'ın yaptığı etkinlik, saat 13.30'da Molla Hamza Alpağut'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından mevlithanlar Abdullhakim İlbaş, Cuma Ant ve Abdulkerim Saka'nın okuduğu mevlid-i şerif ile devam etti. Okunan mevlide halkın iştirak ettiği görülürken birçok kişinin duygulu anlar yaşadığı görüldü.

Düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Mola Beşir Şimşek, Hz Muhammed'in adalet anlayışını örnekleriyle anlattı.

Tüm insanlığın Hz Muhammed'in getirdiği ilahi mesaja uyması gerektiğini belirten Şimşek, ancak bu şekilde yeryüzünde vuku bulan acı olayların, haksızlık ve hukuksuzlukların sona ereceğini söyledi.

Geçmişte "kuvvetli, güçlü, zengin" olana ayrı; fakir, garip gurabaya ayrı bir hukuk işletildiğini hatırlatan Şimşek, çağımızda da benzeri durumların yaşandığını ifade ederek, Hz Muhammed'in risaletiyle beraber bu karanlık günlerin dağıldığını, bugün var olan düzensizliğin ise yine Resulullah'ın yolunun takip edilmesiyle aşılacağına vurgu yaptı.

Şimşek,"Resulullah, fakirler ve zenginler arasında hiç bir fark görmedi. Her ikisini de eşit tutardı. Günümüzün sözde yöneticileri hakkı nasıl yerine getirecekler. Peygamberden uzak kaldıkça kesinlikle böyle bir şey mümkün değildir." dedi.

Mola Beşir Şimşek'in konuşmasının ardından etkinlik, seslendirilen ilahilerle devam etti. Daha sonra kız ve erkek çocukların seslendirdiği ilahilerin ardından Meryem Tetik ve Fatma Güngör, "Kırk Yaşındasın" şiirini okudular.

Etkinlik, Halid Sak'ın yaptığı dua ile son buldu. (Mustafa Kaynak - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER