A A A

"Toplumun rahatsızlığına duyarsız kalınmamalı"

Eklenme : 2017-04-10 16:50

GAZİANTEP - Evlilik programlarına yönelik büyük tepkiler geldiğini belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, bu tür programlara olan rahatsızlığa duyarsız kalınmaması gerektiğini vurguladı.

Toplum üzerinde olumsuz etki oluşturan ve büyük tepkilere neden olan evlilik programlarının TBMM'de incelenmesi için kurulan alt komisyonun başkanlığına AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik seçildi.

Evlilik Programlarının Aile Kurumuna Olumsuz Etkilerini Araştırma Alt Komisyonu Başkanı olan Çelik, evlilik programlarıyla ilgili İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Devletin, aile bütünlüğünü korumakla görevli olduğunu belirten Çelik, alt komisyon olarak gerek programların taraflarıyla gerek izleyici temsilcileriyle bu konuda geniş kapsamlı çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Evlilik programlarına toplumdan gelen tepkiler üzerine TBMM'de bir komisyon kurulduğu bilgisini veren Çelik, "Evlilik ve izdivaç programlarına çokça gelen şikâyetler üzerine TBMM'de dilekçe komisyonu olarak bir çalışma yapıldı ve komisyon kuruldu. Komisyonumuz 5 üyeden oluşuyor. Komisyonumuzda CHP,  MHP ve AK Parti'den üyelerimiz var. Komisyon olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Alt komisyon olarak gerek programların taraflarıyla gerek izleyici temsilcileriyle bu konuyla ilgi en geniş ve kapsamlı çalışmaları yapacağız." dedi.

"Halka rağmen hiçbir şey olmaz"

16 Nisan'da gerçekleştirilecek Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması dolayısıyla meclis çalışmalarına ara verildiği için komisyonun fiili olarak çalışmalarını gerçekleştiremediğini ifade eden Çelik, şunları söyledi: "Biz, öncelikle kamu kurumlarımıza yazılarımızı yazdık. Bununla alakalı bilgi ve belgeleri istedik. Bizim sürecin bütün taraflarıyla bu konuyu değerlendirip, birimsel hukuki çalışmaları yapıp sonuçta vatandaşlarımızın bu şikâyetinin karşılığı olarak bir tabloyu ortaya koymamız lazım. Çünkü halka rağmen hiçbir şey olmaz."

"Herkesi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum"

Evlilik programlarına sponsor olanların desteklerini tekrar gözden geçirmelerini isteyen Çelik, bu konuda herkesi duyarlılığa davet etti. Çelik, "Eğer bu toplumun değerlerini, anayasadaki aile bütünlüğünü koruma görevine rağmen kamu düzenini direkt etkileyen televizyon programlarıyla birebir ihlal ediyorsak burada bunu gözden geçirmemiz lazım. Birimsel ve hukuki incelemeleri yapmamız lazım. Hem sponsor hem TV yayıncıları hem de burada reklam gelirlerini verenler olarak herkesi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Bizim ittihadımız birbirimize muhabbetimizdir"

2017-06-22 17:43:38

Bayramların kişiler arasındaki kırgınlıkların sona ermesi için fırsat olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Davut Işıkdoğan, müminlerin ittihadının, birbirlerine karşı muhabbetleri olduğunu belirtti.

"Kadir Gecesi'nin kadrini bilelim"

2017-06-20 19:02:00

Kadir Gecesi hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Mardinliler, bu gecenin kadrinin bilinmesini istediler.

"Her geleni Hızır her geceyi Kadir bilmeliyiz"

2017-06-20 17:29:18

Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen, her gecenin Kadir Gecesi gibi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER