A A A

"Toplumun rahatsızlığına duyarsız kalınmamalı"

Eklenme : 2017-04-10 16:50

GAZİANTEP - Evlilik programlarına yönelik büyük tepkiler geldiğini belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, bu tür programlara olan rahatsızlığa duyarsız kalınmaması gerektiğini vurguladı.

Toplum üzerinde olumsuz etki oluşturan ve büyük tepkilere neden olan evlilik programlarının TBMM'de incelenmesi için kurulan alt komisyonun başkanlığına AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik seçildi.

Evlilik Programlarının Aile Kurumuna Olumsuz Etkilerini Araştırma Alt Komisyonu Başkanı olan Çelik, evlilik programlarıyla ilgili İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Devletin, aile bütünlüğünü korumakla görevli olduğunu belirten Çelik, alt komisyon olarak gerek programların taraflarıyla gerek izleyici temsilcileriyle bu konuda geniş kapsamlı çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Evlilik programlarına toplumdan gelen tepkiler üzerine TBMM'de bir komisyon kurulduğu bilgisini veren Çelik, "Evlilik ve izdivaç programlarına çokça gelen şikâyetler üzerine TBMM'de dilekçe komisyonu olarak bir çalışma yapıldı ve komisyon kuruldu. Komisyonumuz 5 üyeden oluşuyor. Komisyonumuzda CHP,  MHP ve AK Parti'den üyelerimiz var. Komisyon olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Alt komisyon olarak gerek programların taraflarıyla gerek izleyici temsilcileriyle bu konuyla ilgi en geniş ve kapsamlı çalışmaları yapacağız." dedi.

"Halka rağmen hiçbir şey olmaz"

16 Nisan'da gerçekleştirilecek Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması dolayısıyla meclis çalışmalarına ara verildiği için komisyonun fiili olarak çalışmalarını gerçekleştiremediğini ifade eden Çelik, şunları söyledi: "Biz, öncelikle kamu kurumlarımıza yazılarımızı yazdık. Bununla alakalı bilgi ve belgeleri istedik. Bizim sürecin bütün taraflarıyla bu konuyu değerlendirip, birimsel hukuki çalışmaları yapıp sonuçta vatandaşlarımızın bu şikâyetinin karşılığı olarak bir tabloyu ortaya koymamız lazım. Çünkü halka rağmen hiçbir şey olmaz."

"Herkesi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum"

Evlilik programlarına sponsor olanların desteklerini tekrar gözden geçirmelerini isteyen Çelik, bu konuda herkesi duyarlılığa davet etti. Çelik, "Eğer bu toplumun değerlerini, anayasadaki aile bütünlüğünü koruma görevine rağmen kamu düzenini direkt etkileyen televizyon programlarıyla birebir ihlal ediyorsak burada bunu gözden geçirmemiz lazım. Birimsel ve hukuki incelemeleri yapmamız lazım. Hem sponsor hem TV yayıncıları hem de burada reklam gelirlerini verenler olarak herkesi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"HAMAS hiçbir şekilde Filistin topraklarını İsrail'e vermeyecek"

2017-05-23 10:40:10

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, hiçbir şekilde topraklarını İsrail'e vermeyeceklerini söyledi.

"Çölyak hastaları için uygun şartlar oluşturulmalı"

2017-05-17 09:59:12

Çölyak hastalarının glütensiz ürün bulmakta sorun yaşadıklarını belirten Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı, bu hastalar için uygun şartların oluşturulması gerektiğini söyledi.

"Yasin Börü ve Fatıma'ya sahip çıkamadık"

2017-05-12 11:04:21

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez, işgal rejimi İsrail polisleri tarafından katledilen Fatıma Hacici ile Yasin Börü'nün durumuna Müslümanların sessizliğinin neden olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center