A A A

Doğankent beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-10 12:37

ADANA - Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent beldesinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği, belde halkı ile çevre köylerden gelenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Doğankent beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformunca Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent beldesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği, belde halkı ile çevre köylerden gelenlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Doğankent Celil Çavuşoğlu İlkokulu avlusunda gerçekleşen etkinlik, Selahaddin Eyyubi Cami İmamı Mustafa Uzun'un Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle devam eden programda; Türkçe ve Kürtçe Mevlid-i Şerifler okundu, topluca salâvatlar getirildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı-Yazar Cemal Çınar, Hz Muhammed'in (sav) örnek hayatından kesitler sundu. Peygamberimizin hak ve adalet önderi olduğunu anlatan Çınar, günümüzde Müslümanların, Hz Muhammed'i anlamaya ve O'nun getirdiği vahyi yaşamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna değindi.

Hak ve adaletin Allah'ın isimlerinden Hakk ve Adl'dan geldiğini dile getiren Çınar, Allah'ın dinini bir tarafa bırakarak hak ve adalet aramanın zulüm olduğunu söyledi. Bu tür bir davranışın Müslümanı şirke götürdüğünü ifade eden Çınar, "En büyük zulüm, Allah'a şirk koşmaktır. Bu ne demektir. Ya Rabbi göğü Sen idare et, yeri ise ben idare edeyim. Kısaca şirkin anlamı budur. Niçin bunları anlatıyoruz? Ümmetin kendine gelmesi lazım. Eğer bugün Müslümanlar kendi haklarına kavuşmuş olsalardı, eğer bugün İslam ülkelerinde İslam'ın adaleti hakim olsaydı bugün Suriye, Filistin, Arakan bu halde olur muydu?"diyerek Müslümanların her şeyden çok hak ve adalete muhtaç olduklarını anlattı.

Son yüz yılda Müslümanların içine düştüğü tefrika yüzünden bugün İslam coğrafyalarının işgal altında olduğunu ve milyonlarca Müslümanın katledildiğini ifade eden Çınar, Muhammedî mesajın ümmeti içinde bulunduğu bu sıkıntılardan çekip çıkartacak tek reçete olduğunu belirtti.

Sık sık tekbirler ve salâvatların getirildiği etkinlik, ilahi sanatçıların seslendirdiği eserler ve ardından yapılan kapanış duası ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER