A A A

Hakkari'de 8 PKK'li öldürüldü

Eklenme : 2017-04-06 00:23

HAKKARİ - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lileri ağır silahlarla Çilekli Tepe Üs bölgesindeki askerlere yönelik düzenlediği saldırının ardından F-16 savaş uçaklarınca yapılan hava harekâtında 8 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Hakkari'de 8 PKK'li öldürüldü

Hakkari Valiliği, Çukurca İlçesi 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına bağlı Çilekli Tepe Üs bölgesindeki askerlere yönelik PKK'liler tarafından ağır silahlarla düzenlenen saldırının ardından F-16 savaş uçaklarınca yapılan hava harekâtında 8 PKK'linin öldürüldüğünü belirtti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 5 Mayıs günü Çukurca ilçesi 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına bağlı Çilekli Tepe Üs bölgesindeki görevlilere yönelik PKK mensupları tarafından ağır silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırıya anında karşılık verilmesiyle çatışma çıktığı ve bölgeye sevk edilen İHA tarafından 8 PKK'linin tespit edildiği kaydedilerek şöyle denildi:

"Hava Kuvvetleri tarafından bölgeye sevk edilen F-16 savaş uçaklarınca yapılan hava harekâtı neticesinde tespit edilen 8 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Çıkan çatışmada bir askeri personel hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış sevk edildiği Hakkari Devlet Hastanesinde tedavisine başlanılmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

2017-08-17 20:43:26

​Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.
TÜM HABERLER