A A A

Antalya'da Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2017-04-03 16:29

ANTALYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Antalya’da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (s.a.v)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Antalya'da Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformuna derneklerden Umut-Der Antalya'da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. Kepez Ramazan Şenlikleri Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlik saat 14.00'de başladı.

İlahiyatçı önay Boz'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, okunan mevlit ile devam etti. Etkinlikte, Umut İlahi Grubu ve Umut Kız Grubu ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Umut-Der Başkanı Osman Yıldırım etkinlikte bir selamlama konuşması yaptı. Yıldırım, Bugün insanlara Hz. Peygamberin vizyonunu iyi anlatmamız gerekiyor. Evet, Peygamberimiz ibadetler ve İslam'ın yaşanması hususunda taviz vermiyordu. O'nun için, Hak ve Adalet Rehberi diyoruz. Bir bakalım Hz Peygamberin ve sahabelerin dönemine, o dönemde Kur'an'dan getirilen hak ve adalet nasıldı, bugün nasıl? Bizler sadece Kutlu Doğum etkinliklerinde değil her zaman ve her yerde onun vizyonunu ve misyonunu anlatmakla mükellefiz. ‘' dedi.

Açılış konuşmasının ardından programa konuşmacı olarak katılan Yusuf Tutak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Tutak, Platform tarafından belirlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (s.a.v)" temasını anlattı.

Hz Peygamber'in nereye giderse gitsin Hakkı ve Adaleti sağladığını ve bunun peşini bırakmadığı belirten Tutak "Bir gün Hz Peygamber yanında torunu Hz Hasan ile beraber oturuyorlar. Hz Hasan daha 2 yaşında ve sadaka olarak getirilen hurmalardan bir tanesini ağzına atıyor. Bunun üzerine Hz Peygamber 'Hasan at onu ağzından o sana helal değil, sadaka malı sana hela değil at onu' diyor ama Hz Hasan atmıyor. Bunun üzerine parmağını ağzına sokup o helal olmayan lokmayı çıkartıp atıyor. Henüz çocuk iken ona helali, haramı, adaleti, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlatıyor" dedi.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/gldN6qPg7jIYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER