A A A

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Eklenme : 2017-04-03 09:36

DENİZLİ - Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Merkezefendi ilçesi Esentepe Pazarının yanındaki alanda yapılan etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından mevlid okundu.

Grup İslam ve çocuklardan oluşan bir grup ilahiler seslendirdi. Katılımcılar, zaman zaman seslendirilen ilahi ve ezgilere eşlik ederken, tekbir ve salavatlar getirdi.

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörü Halil Çelik bir açılış konuşması yaptı. Peygamber’i (S.A.V.) anlama ve onun örnek hayatını yaşamak adına platform olarak her yıl Nisan ayında Türkiye ve Avrupa olmak üzere toplam 400 noktada etkinlik düzenlediklerini belirten Çelik, bu sene de bu heyecanı ve sevinci yaşadıklarını kaydetti. Etkinlik düzenlenen noktalarda Peygamber’e olan bağlılıklarını dile getirdiklerini belirten Çelik, O’nun (sav) gelişiyle tüm mevcudatın şenlendiğini, insanlığını huzur bulduğunu ifade etti.

Daha sonra konuşan Araştırmacı Yazar Özkan Yaman, Peygamber’i (S.A.V.), her zaman, her yerde anlattıklarını belirtti. Camilerin minarelerdeki ezanların, namazların her gün O’nu anlattığını kaydeden Yaman, "Evimizde çocuklarımızı yetiştirmeye çalışırken O’nun sünnetiyle büyütüyoruz, zaten onu anlatıyoruz. Çarşılarda esnaflar hayırlı işler derken, işleriniz bereketli olsun derken, biz zaten onu anlatıyoruz. Biz O’nu anlattığımız zaman güçlüyüz ve güzelleşiyoruz. Biz ne kadar anlatırsak, o kadar izzetliyiz, onurluyuz." diye konuştu.

Etkinlik yapılan duanın ardından sona erdi.  (İLKHA)



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center