A A A

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Eklenme : 2017-04-03 09:36

DENİZLİ - Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Merkezefendi ilçesi Esentepe Pazarının yanındaki alanda yapılan etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından mevlid okundu.

Grup İslam ve çocuklardan oluşan bir grup ilahiler seslendirdi. Katılımcılar, zaman zaman seslendirilen ilahi ve ezgilere eşlik ederken, tekbir ve salavatlar getirdi.

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörü Halil Çelik bir açılış konuşması yaptı. Peygamber’i (S.A.V.) anlama ve onun örnek hayatını yaşamak adına platform olarak her yıl Nisan ayında Türkiye ve Avrupa olmak üzere toplam 400 noktada etkinlik düzenlediklerini belirten Çelik, bu sene de bu heyecanı ve sevinci yaşadıklarını kaydetti. Etkinlik düzenlenen noktalarda Peygamber’e olan bağlılıklarını dile getirdiklerini belirten Çelik, O’nun (sav) gelişiyle tüm mevcudatın şenlendiğini, insanlığını huzur bulduğunu ifade etti.

Daha sonra konuşan Araştırmacı Yazar Özkan Yaman, Peygamber’i (S.A.V.), her zaman, her yerde anlattıklarını belirtti. Camilerin minarelerdeki ezanların, namazların her gün O’nu anlattığını kaydeden Yaman, "Evimizde çocuklarımızı yetiştirmeye çalışırken O’nun sünnetiyle büyütüyoruz, zaten onu anlatıyoruz. Çarşılarda esnaflar hayırlı işler derken, işleriniz bereketli olsun derken, biz zaten onu anlatıyoruz. Biz O’nu anlattığımız zaman güçlüyüz ve güzelleşiyoruz. Biz ne kadar anlatırsak, o kadar izzetliyiz, onurluyuz." diye konuştu.

Etkinlik yapılan duanın ardından sona erdi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER