A A A

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Eklenme : 2017-04-03 09:36

DENİZLİ - Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Denizli'de Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörlüğü tarafından, "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Merkezefendi ilçesi Esentepe Pazarının yanındaki alanda yapılan etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından mevlid okundu.

Grup İslam ve çocuklardan oluşan bir grup ilahiler seslendirdi. Katılımcılar, zaman zaman seslendirilen ilahi ve ezgilere eşlik ederken, tekbir ve salavatlar getirdi.

Peygamber Sevdalıları Denizli Koordinatörü Halil Çelik bir açılış konuşması yaptı. Peygamber'i (S.A.V.) anlama ve onun örnek hayatını yaşamak adına platform olarak her yıl Nisan ayında Türkiye ve Avrupa olmak üzere toplam 400 noktada etkinlik düzenlediklerini belirten Çelik, bu sene de bu heyecanı ve sevinci yaşadıklarını kaydetti. Etkinlik düzenlenen noktalarda Peygamber'e olan bağlılıklarını dile getirdiklerini belirten Çelik, O'nun (sav) gelişiyle tüm mevcudatın şenlendiğini, insanlığını huzur bulduğunu ifade etti.

Daha sonra konuşan Araştırmacı Yazar özkan Yaman, Peygamber'i (S.A.V.), her zaman, her yerde anlattıklarını belirtti. Camilerin minarelerdeki ezanların, namazların her gün O'nu anlattığını kaydeden Yaman, "Evimizde çocuklarımızı yetiştirmeye çalışırken O'nun sünnetiyle büyütüyoruz, zaten onu anlatıyoruz. Çarşılarda esnaflar hayırlı işler derken, işleriniz bereketli olsun derken, biz zaten onu anlatıyoruz. Biz O'nu anlattığımız zaman güçlüyüz ve güzelleşiyoruz. Biz ne kadar anlatırsak, o kadar izzetliyiz, onurluyuz." diye konuştu.

Etkinlik yapılan duanın ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER