A A A

Ceyhan'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-03 08:45

ADANA - Peygamber Sevdalıları Platformu Adana İl Koordinatörlüğü tarafından Ceyhan ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Ceyhan'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana İl Koordinatörlüğü tarafından Ceyhan'da, Kapalı Spor Salonu'nda, "Hak ve Adalet Peygamberi Hz. Muhammed" temalı Kutlu Doğum programı düzenledi.

Sunuculuğunu Yusuf özbay'ın yaptığı program Veysi Sonkaya'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından Grup Kervan'ın seslendirdiği ilahilerle coşkulu anlar yaşandı. Ceyhan İlim-Der Mevlit ekibinin seslendirdiği mevlide katılımcılar da salavatlar eşlik etti.

Program, Mehmet Emre hocanın nin konuşmaları ile devam etti. Emre, hak ve adalet Peygamberi olan Hz. Muhammed'in hayatı boyunca insanlara adil davrandığını belirterek, "Efendimizin yanında insanların kıymeti makam, mevki ve para ile değildi. Peygamberimiz, ömrünün son demlerinde dahi, ashabına kendilerinde hakkı olanın gelip kendisinden almasını istemiş, her hak sahibine hakkını teslim etmiştir." dedi.

Emre,Hz. Muhammed ve ashabının hayatından örnekler sunarak konuşmalarını sonlandırdı.

Program, Veysi Sonkaya Hoca'nın okuduğu dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER