A A A

Ceyhan'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-03 08:45

ADANA - Peygamber Sevdalıları Platformu Adana İl Koordinatörlüğü tarafından Ceyhan ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Ceyhan'da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana İl Koordinatörlüğü tarafından Ceyhan'da, Kapalı Spor Salonu'nda, "Hak ve Adalet Peygamberi Hz. Muhammed"  temalı Kutlu Doğum programı düzenledi.

Sunuculuğunu Yusuf Özbay'ın yaptığı program Veysi Sonkaya'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından Grup Kervan'ın seslendirdiği ilahilerle coşkulu anlar yaşandı. Ceyhan İlim-Der Mevlit ekibinin seslendirdiği mevlide katılımcılar da salavatlar eşlik etti.

Program, Mehmet Emre hocanın nin konuşmaları ile devam etti. Emre, hak ve adalet Peygamberi olan Hz. Muhammed'in hayatı boyunca insanlara adil davrandığını belirterek, "Efendimizin yanında insanların kıymeti makam, mevki ve para ile değildi.  Peygamberimiz, ömrünün son demlerinde dahi, ashabına kendilerinde hakkı olanın gelip kendisinden almasını istemiş, her hak sahibine hakkını teslim etmiştir." dedi.

Emre,Hz. Muhammed ve ashabının hayatından örnekler sunarak konuşmalarını sonlandırdı.

Program, Veysi Sonkaya Hoca'nın okuduğu dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center