A A A

Mersin'de Muhammedî sevda coşkusu

Eklenme : 2017-04-03 08:03

MERSİN - Peygamber Sevdalıları Platformu Mersin Koordinatörlüğü tarafından "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği coşkuyla gerçekleştirildi.

Mersin'de Muhammedî sevda coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Mersin Koordinatörlüğü tarafından Tevfik Sırrı Gür stadyumu önünde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Mehmet Çatkı hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik Grup İhya ve kız çocuklarının seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Okunan mevlidin ardından Yazar Mehmet Göktaş, bir konuşma yaptı. Hz. Muhammed'in adil vasfına işaret eden Göktaş, "Her yıl  Peygamber Sevdalıları olarak Hz. Peygamberin bir yönünü seçiyoruz. Kimi zaman nasıl bir aile reisi olduğunu, kimi zaman nasıl bir idareci olduğunu anlattık. Bu sene ise 'hak ve adalet' Peygamberi olarak o yönünü ortaya çıkarıyoruz. İnsanlık bugün cayır cayır yanıyor. Adalet ve hak, diye haykırıyor. Bugün insanlık adaletten, haksızlıktan ve zulümden o kadar çekiyor ki biz bu sene Hz. Peygamberin hak ve adalet peygamberi olduğunu insanlara göstermeye ve duyurmaya çalışıyoruz Allah’ın izniyle."

Peygamberlerin çarpık düzeni ve bu sıkıntıları gidermek için gönderildiklerini söyleyen Göktaş, "Hz. Peygamber Mekke'de insanlara yapılan haksızlıklar ve zulümleri gördüğünden  içi rahatsız oluyordu bir şeyler yapmak istiyordu. O zaman kurulan 'erdemliler cemiyetinin' çalışmalarına katılıyor olmasının sebebi budur aslında. Zalimlere, zorbalara ve haksızlıklar karşısında durmasının da sebebi budur." ifadelerini kullandı.

Program, yapılan duanın ardından son buldu.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER