A A A

Osmaniye’de Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2017-04-02 21:15

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye il Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Osmaniye’de Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformunun Osmaniye İl Koordinatörlüğü tarafından “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (s.a.v)” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Tekbir ve salavatların eksik olmadığı programda, Hz Muhammed'i (sav) konu edinen ilahiler seslendirildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen program, saat 15.00'te Veysi Sonkaya'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Adana Grup Kervan’ın seslendirdiği ilahilerin ardından mevlithanlar sahne aldı.

Programda İlahiyatçı-Yazar Salih Demir, "Hak ve Adalet" temalı bir konuşma yaptı. Demir, konuşmasında İslam coğrafyasının kan, revan ve zillet içinde olduğunu bunun sebebinin de Hak ve Adaletten yoksun olduğundan kaynaklandığını söyledi.

Allah’ın habibini hayırla anmak ve yâd etmek için bir araya geldiklerini söyleyen Demir, “Rabbimize hamd-u senalar olsun ki bir Kutlu Doğuma daha yeniden girmiş bulunuyoruz. Osmaniyeli Peygamber Sevdalısı kardeşlerim, yine bir Kutlu Doğum yine Allah’ın Habibini hayırla anmak ve hayırla yâd etmek için bir araya geldik. Rabbim hepinizden razı olsun. Muhammedi Sevda öyle bir sevda ki, şuradaki coşkudur. Muhammedi Sevda, Allah Resulünün dizlerinin dibinde yetişen Hz. Ömer’in adaletidir. Muhammedi Sevda öyle bir sevdadır ki Hz. Hüseyin’in ‘zillet bizden uzaktır’ haykırışıdır. dedi.

İslam coğrafyasının kan ve revan içinde olduğunu hatırlatan Demir, “Annelerin, bebelerin, bacıların gözaşısının dinmediği, Coğrafyanın adeta talan edildiği bir zamandayız. Hakkı ve Adaleti arıyoruz ama göremiyoruz. Ümmetin, küllerinden yeniden doğması lazım. Düştüğümüz yerden yeniden toparlanmamız ve kalkmamız lazım. Ümmet coğrafyasındaki acılar artmakta ve katmerlenmektedir.” dedi.

"Ümmeti Muhammed olarak düştüğümüz yerden yine Hak ve Adalet’i tesis etmek kaydıyla kalkmak zorundayız" diyen Demir, “Ve yine Allah Resulü bir sözlerinde ‘Bir kavimde Hak ve Adaletten uzak hüküm  verilirse o kavimde kan dökümü yaygınlaşır’. Hepimiz ümmet coğrafyasındaki duruma şahidiz kardeşlerim. İşte Allah'ın Resulü katmerlenen bu acıyı ümmet içerisindeki Hak ve Adalet müessesesinin yok oluşuna bağlıyor. Yeniden bu müesseseyi çalışır hale getirmek durumunda ve zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Peygamberlikten önce Allah’ın Resul’ünden örnekler veren Demir, “Hılfu’l-Fudul diye bir cemiyet var. Mekke’ de zulüm kol geziyor. Şehir adeta karanlığa gömülmüş, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, her türlü gaspın, haksızlığın, izzetsizliğin kol gezdiği bir dönem. Artık buna bir dur deme zamanı. Vicdan sahibi bir takım Mekkeli ileri gelenler diyorlar ki 'buna bir dur demeliyiz.' Bu yapılan zulümlerin önüne geçmek için Hılfu’l-Fudul diye bir cemiyet kurulmuştur. Haksızlığa, zulme ve adaletsizliğe karşı mücadele verecek olan bu derneğin Allah Resulü’de bir müdavimi oluyor.” şeklinde konuştu.

Etkinlik konuşmalarının ardından Adana Grup Kervan sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgileriyle devam etti.

Seslendirilen ilahi ve ezgilerin sonra program, Veysi Sonkaya'nın okuduğu dua ile sona erdi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center