A A A

Siirt'te kitap fuarı açıldı

Eklenme : 2017-03-29 13:46

SİİRT - Siirt Valiliği tarafından "Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur" sloganıyla kitap fuarı açıldı.

Siirt'te kitap fuarı açıldı

Siirt Valiliği tarafından "Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur" sloganıyla 4'üncü kitap fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Belediyenin de desteklediği kitap fuarı Kooperatif Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda açıldı. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, 50 yayınevi temsilcisi, 24 yazar ve vatandaşlar katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Aktay, Siirt'in kültür şehri haline gelmesi ve hayırlı insanlar yetişmesi konusunda kitap fuarının çok önemli olduğunu söyledi.

İl Halk Kütüphanesi'nin 6-7 Ekim olaylarında PKK yandaşları tarafından yakıldığını belirten Aktay, "Türkiye'de ve bölgemizde maruz kaldığımız terör belası aynı zamanda kitap düşmanıdır. Türkiye düşmanı ve Kürt düşmanı olduğunu da biliyorduk ama aynı zamanda kitap ve çocuk düşmanıdır. Kitap okumaları gereken çocuklar kütüphaneler yakacak hale getiriliyor." dedi.

Fuarların birçok kitabı bir arada görme imkânı verdiğini sözlerine ekleyen Aktay, kendisinin kaleme aldığı kitapları alanlar için imzaladı.

Daha sonra söz alan Vali Tutulmaz ise kitabın geçmişle bağ kurulması için önemli olduğunu ifade etti. Nüfusu ve ekonomisi daha büyük diğer bölge illerinde bu şekilde süren bir etkinliğin bulunmadığına değinen Tutulmaz, "Okulları ziyaretimizde çocuklar kitap fuarının ne zaman açılacağını soruyor. Demek ki toplum artık bunu kabullenmiş ve her geçen gün de ilgisini artırıyor. İlk yıl 8 bin, ikinci sene 13 bin, geçen yıl 18 bin kişinin ziyaret ettiği fuarı inşallah bu yıl 25 bin kişi gezecek." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER