A A A

Siirt'te kitap fuarı açıldı

Eklenme : 2017-03-29 13:46

SİİRT - Siirt Valiliği tarafından "Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur" sloganıyla kitap fuarı açıldı.

Siirt'te kitap fuarı açıldı

Siirt Valiliği tarafından "Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur" sloganıyla 4'üncü kitap fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Belediyenin de desteklediği kitap fuarı Kooperatif Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda açıldı. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, 50 yayınevi temsilcisi, 24 yazar ve vatandaşlar katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Aktay, Siirt'in kültür şehri haline gelmesi ve hayırlı insanlar yetişmesi konusunda kitap fuarının çok önemli olduğunu söyledi.

İl Halk Kütüphanesi'nin 6-7 Ekim olaylarında PKK yandaşları tarafından yakıldığını belirten Aktay, "Türkiye'de ve bölgemizde maruz kaldığımız terör belası aynı zamanda kitap düşmanıdır. Türkiye düşmanı ve Kürt düşmanı olduğunu da biliyorduk ama aynı zamanda kitap ve çocuk düşmanıdır. Kitap okumaları gereken çocuklar kütüphaneler yakacak hale getiriliyor." dedi.

Fuarların birçok kitabı bir arada görme imkânı verdiğini sözlerine ekleyen Aktay, kendisinin kaleme aldığı kitapları alanlar için imzaladı.

Daha sonra söz alan Vali Tutulmaz ise kitabın geçmişle bağ kurulması için önemli olduğunu ifade etti. Nüfusu ve ekonomisi daha büyük diğer bölge illerinde bu şekilde süren bir etkinliğin bulunmadığına değinen Tutulmaz, "Okulları ziyaretimizde çocuklar kitap fuarının ne zaman açılacağını soruyor. Demek ki toplum artık bunu kabullenmiş ve her geçen gün de ilgisini artırıyor. İlk yıl 8 bin, ikinci sene 13 bin, geçen yıl 18 bin kişinin ziyaret ettiği fuarı inşallah bu yıl 25 bin kişi gezecek." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER