A A A

Gümüşhane'de Kur'an-ı Kerim ve ezan okuma yarışması düzenlendi

Eklenme : 2017-03-28 12:31

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İmam Hatip öğrencileri arasında Kur'an-ı Kerim ve güzel ezan okuma yarışması düzenlendi.

Gümüşhane'de Kur'an-ı Kerim ve ezan okuma yarışması düzenlendi

Türkiye genelinde düzenlenen Yıldız Sadâ (Erkekler) ve Yıldız Nidâ (Kızlar) Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve Genç Bilâller ezan okuma yarışmasına katılmak için Gümüşhane 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında ilk yarışma yapıldı.

Yarışma programına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erden, Okul Müdürü Eyyüp Zengin, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı.

Yıldız Sadâ (Erkekler) Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında Miraç Koç okul birincisi, Ahmet Yasin Kopuzlu okul ikincisi, Hafız Hüseyin Köprülü okul üçüncüsü oldu.

Yıldız Nidâ (Kızlar) Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında Emine Gözün okul birincisi, Nurşen Altuntaş okul ikincisi, Hatice Beyza Alkan okul üçüncüsü oldu.

Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışmasında ise Sefa Yağız okul birincisi, Miraç Koç okul ikincisi ve Ahmet Yasin Kopuzlu okul üçüncüsü oldu.

Yarışmaların ardından okul öğrencilerinin okudukları ilahilerle program devam ederken, dereceye giren öğrencilere ödüllerini Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erden ve Okul Müdürü Eyyüp Zengin takdim etti. Diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Hediyelerin takdim edilmesinin ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erden, okul yönetimine ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Kur'an-ı Kerim'i okumanın çok önemli olduğuna vurgu yapan Erden, Kur'an-ı Kerim'in anlaşılması, yaşanması ve yaşatılması hususunda da gayret sarf edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER