A A A

"Başarımın sırrı çok kitap okumamdır"

Eklenme : 2017-03-25 15:04

GAZİANTEP - Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi, başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi Fatma Zehra Aktaş (11), başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulunda okuyan 5'inci sınıf öğrencisi Aktaş, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini okul birincisi olarak tamamladı. Okul derslerinin yanı sıra Kur'an-ı Kerim ve İslami kitaplar da okuduğunu belirten Aktaş, Siyer Sınavı'nda il birincisi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Aktaş, "Okumayı ve derslere çalışmayı seviyorum. Bundan dolayı okulda başarılı olarak takdir belgeleri aldım. Şimdi imam hatip okuluna gidiyorum. İmam hatip okulunda okumak benim için bir fırsattır. Çünkü hem derslerimde hem de dinimi öğrenmede başarılı olmama katkı sağlıyor. Dünyada başarılı olduğum gibi ahretimi kazanmada da başarılı olurum. Başarılı olmamda ailemin de katkısı var. Büyüyünce başhekim olmak istiyorum." dedi.

Okuldan çıktıktan sonra evde ödevlerini yapıp, kitap okuduğunu dile getiren Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: "Namazlarımı kılıyorum, Kur'an-ı Kerim okumayı ihmal etmiyorum. Ben görevimi yaptıktan sonra gerisini Allah'a bırakıyorum. Derslerinize çalıştıktan sonra Allah'a güvenirseniz o işinizde başarılı olursunuz. Başarılı olmamın etkenlerinden biri de imam hatip öğrencisi olmak. İmam hatip okulunda okumak derslerime çalışmama çok fazla katkı sağlıyor. Arkadaşlarımın da imam hatip okulunda okumalarını tavsiye ediyorum."

Yaşıtlarına bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Aktaş, "Okul dersleriyle birlikte dini dersleri de öğrenmemiz gerekiyor. Boş zamanlarımda dini kitaplar okuyorum. Yaz tatillerinde Kur'an kursuna gidip Kur'an-ı Kerim öğreniyorum. Peygamber efendimizin hayatını okuyorum. Bu yıl Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi oldum. 60 sorudan sadece 3 yanlış yaptım. Önümüzdeki yıl da Siyer Sınavı'nda birinci olarak umreye gitmeyi hedefliyorum." ifadelerini kullandı.

Kızının başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Sırrı Aktaş ise "Kızım ilkokul birinci sınıftan itibaren başarı üstüne başarı sağladı. Kızımın bu başarısını onu imam hatipte okutarak devam ettirmek istedim. Hem dini hem de dünyevi ilimleri öğrensin istedim. Bu yıl Siyer Sınavı'na katıldı. Gaziantep birincisi oldu. Önümüzdeki yıl umreyi kazanmayı hedefliyor. Okuduğunu anlayarak okuduğu için başarılı olduğunu düşünüyorum. Aileler, çocuklarının bir öğretmen veya memur olmalarını sağlamakla birlikte Allah'a kulluk görevini, dinini yaşamayı hiçbir zaman ihmal etmemeleri noktasında kendilerine yardımcı olsunlar." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Beni hayata bağlayan inancım ve çocuklarım"

2017-05-25 11:39:45

Sempatik ve neşeli davranışlarıyla dikkat çeken bedensel engelli vatandaş, inancı ve ailesinin kendisini hayata bağladığını söyledi.

"HAMAS hiçbir şekilde Filistin topraklarını İsrail'e vermeyecek"

2017-05-23 10:40:10

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, hiçbir şekilde topraklarını İsrail'e vermeyeceklerini söyledi.

"Çölyak hastaları için uygun şartlar oluşturulmalı"

2017-05-17 09:59:12

Çölyak hastalarının glütensiz ürün bulmakta sorun yaşadıklarını belirten Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı, bu hastalar için uygun şartların oluşturulması gerektiğini söyledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center