A A A

"Başarımın sırrı çok kitap okumamdır"

Eklenme : 2017-03-25 15:04

GAZİANTEP - Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi, başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi Fatma Zehra Aktaş (11), başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulunda okuyan 5'inci sınıf öğrencisi Aktaş, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini okul birincisi olarak tamamladı. Okul derslerinin yanı sıra Kur'an-ı Kerim ve İslami kitaplar da okuduğunu belirten Aktaş, Siyer Sınavı'nda il birincisi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Aktaş, "Okumayı ve derslere çalışmayı seviyorum. Bundan dolayı okulda başarılı olarak takdir belgeleri aldım. Şimdi imam hatip okuluna gidiyorum. İmam hatip okulunda okumak benim için bir fırsattır. Çünkü hem derslerimde hem de dinimi öğrenmede başarılı olmama katkı sağlıyor. Dünyada başarılı olduğum gibi ahretimi kazanmada da başarılı olurum. Başarılı olmamda ailemin de katkısı var. Büyüyünce başhekim olmak istiyorum." dedi.

Okuldan çıktıktan sonra evde ödevlerini yapıp, kitap okuduğunu dile getiren Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: "Namazlarımı kılıyorum, Kur'an-ı Kerim okumayı ihmal etmiyorum. Ben görevimi yaptıktan sonra gerisini Allah'a bırakıyorum. Derslerinize çalıştıktan sonra Allah'a güvenirseniz o işinizde başarılı olursunuz. Başarılı olmamın etkenlerinden biri de imam hatip öğrencisi olmak. İmam hatip okulunda okumak derslerime çalışmama çok fazla katkı sağlıyor. Arkadaşlarımın da imam hatip okulunda okumalarını tavsiye ediyorum."

Yaşıtlarına bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Aktaş, "Okul dersleriyle birlikte dini dersleri de öğrenmemiz gerekiyor. Boş zamanlarımda dini kitaplar okuyorum. Yaz tatillerinde Kur'an kursuna gidip Kur'an-ı Kerim öğreniyorum. Peygamber efendimizin hayatını okuyorum. Bu yıl Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi oldum. 60 sorudan sadece 3 yanlış yaptım. önümüzdeki yıl da Siyer Sınavı'nda birinci olarak umreye gitmeyi hedefliyorum." ifadelerini kullandı.

Kızının başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Sırrı Aktaş ise "Kızım ilkokul birinci sınıftan itibaren başarı üstüne başarı sağladı. Kızımın bu başarısını onu imam hatipte okutarak devam ettirmek istedim. Hem dini hem de dünyevi ilimleri öğrensin istedim. Bu yıl Siyer Sınavı'na katıldı. Gaziantep birincisi oldu. önümüzdeki yıl umreyi kazanmayı hedefliyor. Okuduğunu anlayarak okuduğu için başarılı olduğunu düşünüyorum. Aileler, çocuklarının bir öğretmen veya memur olmalarını sağlamakla birlikte Allah'a kulluk görevini, dinini yaşamayı hiçbir zaman ihmal etmemeleri noktasında kendilerine yardımcı olsunlar." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

2017-08-17 16:52:59

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

"Kurban ve hac bir iyilik sevap yoludur"

2017-08-12 17:20:53

Kurban ve hac ibadetiyle ilgili âlimler, gücü yeten bütün Müslümanların bu ibadetleri yerine getirmesi gerektiğini belirtiyor.

"Kurban teslimiyetin sembolüdür"

2017-08-11 18:13:52

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurban ibadetinin önemini anlatan âlimler, kurbanla verilmek istenen mesajın evrensel olduğunu söylediler.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER