A A A

"Başarımın sırrı çok kitap okumamdır"

Eklenme : 2017-03-25 15:04

GAZİANTEP - Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi, başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi olan ortaokul öğrencisi Fatma Zehra Aktaş (11), başarısının sırrının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulunda okuyan 5'inci sınıf öğrencisi Aktaş, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini okul birincisi olarak tamamladı. Okul derslerinin yanı sıra Kur'an-ı Kerim ve İslami kitaplar da okuduğunu belirten Aktaş, Siyer Sınavı'nda il birincisi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Aktaş, "Okumayı ve derslere çalışmayı seviyorum. Bundan dolayı okulda başarılı olarak takdir belgeleri aldım. Şimdi imam hatip okuluna gidiyorum. İmam hatip okulunda okumak benim için bir fırsattır. Çünkü hem derslerimde hem de dinimi öğrenmede başarılı olmama katkı sağlıyor. Dünyada başarılı olduğum gibi ahretimi kazanmada da başarılı olurum. Başarılı olmamda ailemin de katkısı var. Büyüyünce başhekim olmak istiyorum." dedi.

Okuldan çıktıktan sonra evde ödevlerini yapıp, kitap okuduğunu dile getiren Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: "Namazlarımı kılıyorum, Kur'an-ı Kerim okumayı ihmal etmiyorum. Ben görevimi yaptıktan sonra gerisini Allah'a bırakıyorum. Derslerinize çalıştıktan sonra Allah'a güvenirseniz o işinizde başarılı olursunuz. Başarılı olmamın etkenlerinden biri de imam hatip öğrencisi olmak. İmam hatip okulunda okumak derslerime çalışmama çok fazla katkı sağlıyor. Arkadaşlarımın da imam hatip okulunda okumalarını tavsiye ediyorum."

Yaşıtlarına bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Aktaş, "Okul dersleriyle birlikte dini dersleri de öğrenmemiz gerekiyor. Boş zamanlarımda dini kitaplar okuyorum. Yaz tatillerinde Kur'an kursuna gidip Kur'an-ı Kerim öğreniyorum. Peygamber efendimizin hayatını okuyorum. Bu yıl Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Siyer Sınavı'nda Gaziantep birincisi oldum. 60 sorudan sadece 3 yanlış yaptım. Önümüzdeki yıl da Siyer Sınavı'nda birinci olarak umreye gitmeyi hedefliyorum." ifadelerini kullandı.

Kızının başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Sırrı Aktaş ise "Kızım ilkokul birinci sınıftan itibaren başarı üstüne başarı sağladı. Kızımın bu başarısını onu imam hatipte okutarak devam ettirmek istedim. Hem dini hem de dünyevi ilimleri öğrensin istedim. Bu yıl Siyer Sınavı'na katıldı. Gaziantep birincisi oldu. Önümüzdeki yıl umreyi kazanmayı hedefliyor. Okuduğunu anlayarak okuduğu için başarılı olduğunu düşünüyorum. Aileler, çocuklarının bir öğretmen veya memur olmalarını sağlamakla birlikte Allah'a kulluk görevini, dinini yaşamayı hiçbir zaman ihmal etmemeleri noktasında kendilerine yardımcı olsunlar." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Bizim ittihadımız birbirimize muhabbetimizdir"

2017-06-22 17:43:38

Bayramların kişiler arasındaki kırgınlıkların sona ermesi için fırsat olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Davut Işıkdoğan, müminlerin ittihadının, birbirlerine karşı muhabbetleri olduğunu belirtti.

"Kadir Gecesi'nin kadrini bilelim"

2017-06-20 19:02:00

Kadir Gecesi hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Mardinliler, bu gecenin kadrinin bilinmesini istediler.

"Her geleni Hızır her geceyi Kadir bilmeliyiz"

2017-06-20 17:29:18

Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen, her gecenin Kadir Gecesi gibi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER