A A A

Baykan'ın kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak

Eklenme : 2017-03-21 11:57

SİİRT - Siirt'in Baykan ilçesinin kadastro mahkemesi yönünden Kozluk Kadastro Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Siirt Kadastro Mahkemesi yargı çevresine dahil edilmesine ilişkin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Baykan'ın kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak

Yakınlığı nedeniyle daha önce kadastro işlemleri Batman'ın Kozluk ilçesinde yapılan Siirt'in Baykan ilçesinin kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararına göre, Baykan ilçesinin coğrafi konumu ve Siirt Adliyesinin iş ve kadro durumları birlikte değerlendirilerek Baykan ilçesinin kadastro mahkemesi yönünden Kozluk Kadastro Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Siirt Kadastro Mahkemesi yargı çevresine dahil edilecek.

Ayrıca, Kozluk Kadastro Mahkemesindeki Baykan ilçesine ait dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere Siirt Kadastro Mahkemesine gönderilecek.

Buna ilişkin tarih ise Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından belirlenecek. Devir işlemleri gerçekleşinceye kadar mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemler aynen devam ettirilecek. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER