A A A

Baykan'ın kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak

Eklenme : 2017-03-21 11:57

SİİRT - Siirt'in Baykan ilçesinin kadastro mahkemesi yönünden Kozluk Kadastro Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Siirt Kadastro Mahkemesi yargı çevresine dahil edilmesine ilişkin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Baykan'ın kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak

Yakınlığı nedeniyle daha önce kadastro işlemleri Batman'ın Kozluk ilçesinde yapılan Siirt'in Baykan ilçesinin kadastro işlemleri artık Siirt'te yapılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararına göre, Baykan ilçesinin coğrafi konumu ve Siirt Adliyesinin iş ve kadro durumları birlikte değerlendirilerek Baykan ilçesinin kadastro mahkemesi yönünden Kozluk Kadastro Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Siirt Kadastro Mahkemesi yargı çevresine dahil edilecek.

Ayrıca, Kozluk Kadastro Mahkemesindeki Baykan ilçesine ait dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere Siirt Kadastro Mahkemesine gönderilecek.

Buna ilişkin tarih ise Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından belirlenecek. Devir işlemleri gerçekleşinceye kadar mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemler aynen devam ettirilecek. (İLKHA)



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER