A A A

"Sigorta sektöründe doğru bir politika belirlenmelidir"

Eklenme : 2017-03-21 11:28

ŞANLIURFA - Araç sigortaları için uygulamaya konacak tavan fiyat uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulunan GAPSİAD Başkanı İsa Döğmeci, hükümetin bu konuda doğru bir politika belirlemesi gerektiğini söyledi.

Güneydoğu Anadolu Profesyonel Sigorta Acenteleri Derneği (GAPSİAD) Başkanı İsa Döğmeci, hazinenin, araç sigortaları için uygulamaya koyacağı tavan fiyat uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sigorta sektöründe birçok mağduriyet yaşandığını belirten Döğmeci, hükümetin bu konuda doğru bir politika belirlemesi gerektiğini söyledi.

Fiyatlarla ilgili uzun zamandan beri şikâyetlerin olduğunu dile getiren Döğmeci, "Müşteriler sigorta fiyatlarının çok yüksek çıktığından şikâyetçilerdi. Bu konuda çalışmalar yapılıyordu. Daha önceki sürelerde ticari araçlarda tavan fiyat uygulaması yapılıyordu. Tabi, oradaki fiyat uygulamasıyla bir denklik oluşturuyordu. Otomobillerde bu tavan fiyat uygulaması olmayınca daha yüksek fiyatlar söz konusu oluyordu. Hazinenin yeni açıklamış olduğu verilere göre, yüzde 30 ile yüzde 40 arasında bir fiyat düşüşü olacaktır." dedi.

Sigorta sektöründe indirim basamakları olduğunu bildiren Döğmeci, sözlerine şöyle devam etti: "Sigorta sektöründe 7 basamak vardır. Bu basamaklar indirim basamaklarıdır. Sıfır basamak dediğiniz 4 basamaktan satışlar başlıyor. 5, 6 ve 7'nci basamaklara doğru düşüş yaşanıyor. Sıfır araçlar dördüncü basamaktan başlıyor. Bu basamakta yüksek fiyat çıktığı için yüzde 40'lık indirim yapılıyor. Tavan fiyat dediğimiz uygulama gelirse orada daha ciddi bir fark oluşur."

Uygulamaya konacak yeni uygulamanın halk için faydalı olacağını ifade eden Döğmeci, "Sigorta şirketleri şu anda çok yüksek fiyatlar belirleyebilir. Bununla ilgili herhangi bir tavan fiyatı söz konusu değildir. Tavan fiyatı olmadığı için kendi keyfi uygulamalarını yapıyorlar. Tavan fiyatı geldiğinde bu fiyatın üstüne çıkmayacağından dolayı vatandaşın menfaatine olacaktır." şeklinde konuştu.

Daha önce hazinenin ticari araçlarla ilgili tavan fiyat çalışmasının ardından fiyatlarda düşüş yaşandığını belirten Döğmeci, yeni uygulamada belirlenecek tavan fiyatının istenen şartlarda olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Sigorta sektörünün uzun yıllardır ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Döğmeci, "Bir türlü doğru fiyat politikası oturtulamadı. Doğru yaptırımlar söz konusu olmadı. Burada hazinenin taşın altına daha çok elini atıp, sigorta sektörü için daha doğru ve hızlı karar alması lazımdır. Bugüne kadar geçmişten gelen çok ciddi rakamlar ödeyen vatandaşlarımız var. Bu vatandaşların mağduriyetleri hiçbir şekilde giderilmiyor. Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için bu süreçte daha ciddi tedbirlerin alınıp, hızlı bir şekilde uygulamaya geçmesi lazımdır." ifadelerini kullandı. (Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Beni hayata bağlayan inancım ve çocuklarım"

2017-05-25 11:39:45

Sempatik ve neşeli davranışlarıyla dikkat çeken bedensel engelli vatandaş, inancı ve ailesinin kendisini hayata bağladığını söyledi.

"HAMAS hiçbir şekilde Filistin topraklarını İsrail'e vermeyecek"

2017-05-23 10:40:10

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, hiçbir şekilde topraklarını İsrail'e vermeyeceklerini söyledi.

"Çölyak hastaları için uygun şartlar oluşturulmalı"

2017-05-17 09:59:12

Çölyak hastalarının glütensiz ürün bulmakta sorun yaşadıklarını belirten Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı, bu hastalar için uygun şartların oluşturulması gerektiğini söyledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center