A A A

Malatya’da Kudüs yarışması düzenlendi

Eklenme : 2017-03-18 12:50

MALATYA - Malatya'da İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öncülüğünde “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür Ve Sanat Yarışması” yapıldı.

Malatya’da Kudüs yarışması düzenlendi

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ile Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen "Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür Ve Sanat Yarışması" bilgi testi sınavı yapıldı.

İslam tarihinde dini, sosyal, kültürel ve medeniyetler açısından büyük bir yeri olan Kudüs'ün geçmişteki ve bugünkü konumuna üniversite gençliğinin dikkatini çekmek; inceleme, araştırma yapmalarını sağlamak ve kamuoyunda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla "Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür ve Sanat Yarışması" düzenlendi.

Yarışmayla ilgili bilgi veren dekanlık yetkilileri, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs'ün önemini akademik düzlemde anlaşılmasını canlı tutmak, fetih algısına vurgu yapmak ve öğrencilerin bu konuya yoğunlaşmalarını sağlayarak başarılı olanları ödüllendirmek olduğunu belirttiler.

Yarışmaya resmi ve özel üniversitelerin yüksekokulları dâhil, herhangi bir programa kayıtlı olan ve halen kayıtlı oldukları yüksek eğitim kurumundan ilişiği kesilmemiş lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldığı kaydedildi.

Dereceye giren 12 kişi Kudüs gezisine gönderilecekken, yarışmanın ödülleri 27 Mart'ta düzenlenecek törenle verilecek. (M. Ali Batı - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER