A A A

Malatya’da Kudüs yarışması düzenlendi

Eklenme : 2017-03-18 12:50

MALATYA - Malatya'da İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öncülüğünde “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür Ve Sanat Yarışması” yapıldı.

Malatya’da Kudüs yarışması düzenlendi

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ile Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür Ve Sanat Yarışması”  bilgi testi sınavı yapıldı.

İslam tarihinde dini, sosyal, kültürel ve medeniyetler açısından büyük bir yeri olan Kudüs’ün geçmişteki ve bugünkü konumuna üniversite gençliğinin dikkatini çekmek; inceleme, araştırma yapmalarını sağlamak ve kamuoyunda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür ve Sanat Yarışması” düzenlendi. 

Yarışmayla ilgili bilgi veren dekanlık yetkilileri, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün önemini akademik düzlemde anlaşılmasını canlı tutmak, fetih algısına vurgu yapmak ve öğrencilerin bu konuya yoğunlaşmalarını sağlayarak başarılı olanları ödüllendirmek olduğunu belirttiler.

Yarışmaya resmi ve özel üniversitelerin yüksekokulları dâhil, herhangi bir programa kayıtlı olan ve halen kayıtlı oldukları yüksek eğitim kurumundan ilişiği kesilmemiş lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldığı kaydedildi.  

Dereceye giren 12 kişi Kudüs gezisine gönderilecekken, yarışmanın ödülleri 27 Mart’ta düzenlenecek törenle verilecek. (M. Ali Batı - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER