A A A

25 şirketin mal varlığına el konuldu

Eklenme : 2017-03-16 08:01

SAKARYA - FETÖ'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla Sakarya'da 25 şirkete kayyum atanarak, mal varlıklarına el konuldu.

25 şirketin mal varlığına el konuldu

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, vergi müfettişleri örgütün finans kaynaklarına yönelik araştırma gerçekleştirdi.

Edinilen bilgilere göre, 18 dershane, kurs, etüt merkezi, 14 yurt, 14 dernek, ilkokul, ortaokul, fen ve Anadolu liseleri olmak üzere 12 okul ve bir sağlık kuruluşu ile bina ve depo gibi taşınmaz mal varlıklarına el konuldu.

Ayrıca, örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla 5'i ABD bağlantılı 25 şirkete kayyum atanarak, mal varlıklarına el konuldu.

Kurum ve kuruluşların el konulan toplam mal varlıklarının 2 milyar TL olduğu öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER