A A A

Yapıcıoğlu'ndan Molla Bedreddin'e ziyaret

Eklenme : 2017-03-15 09:09

SİİRT - Siirt'e gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, şehrin önde gelen kanaat önderlerinden Molla Bedreddin Sancar'ı dergâhında ziyaret etti.

Yapıcıoğlu'ndan Molla Bedreddin'e ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti çalışmaları kapsamında geldiği Siirt'te şehrin önde gelen kanaat önderlerinden Molla Bedreddin Sancar'ı dergâhında ziyaret etti.

Toplumsal yozlaşma, sosyal medya üzerinde oluşturulan olumsuz algılar ve Müslümanların içerisine düştüğü tehlikelere dair değerlendirmelerde bulunan Molla Bedreddin, bu tehlikenin atlatılabilmesi için şuurlu her bir Müslüman'a önemli işler düştüğünü söyledi.

Müslümanlara yönelik zulmün en büyük sebebinin ümmet arasındaki tefrika olduğunu belirten Molla Bedreddin, bu fitne ve tefrikanın son bulması için âlimlere büyük görevler düştüğünün altını çizdi.

Müslümanlar arasında vahdet oluşturulması gerektiğini vurgulayan Yapıcıoğlu ise "Elbette ki ümmet büyük bir musibetle karşı karşıyadır. Müslümanlar arasında büyüyen fitne ümmeti bölmüş, vahdetimizi dağıtmış, kuvvetimizi götürmüştür. Umudumuz, Müslümanların özlerine dönmeleri ve kardeşler olarak yeniden birliklerini sağlamalarıdır." dedi.

Ziyaret sonrası Şeyh Musa türbesini ziyaret eden Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Mavi Marmara katliamında İsrail askerleri tarafından katledilen İbrahim Bilgen ile 1990'lı yıllarda İslami kimlikleri dolayısıyla katledilenlerin mezarını ziyaret etti.

İbrahim Bilgen'in mezarında bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, "Eğer bu kardeşlerimizin şehadeti Gazze'deki, Filistin'deki kardeşlerimizin üzerindeki vahşi ambargonun kalkmasına, Siyonist vahşilerin burnunun sürtmesine, kardeşlerimizin biraz daha feraha kavuşmasına vesile olmuş olsaydı belki bu acı tahammül edilebilir bir durumda olacaktı. Zaten bunu göze alarak gitmişlerdi. İnşallah onlar makamlarında şu anda vaziyeti görüyorlar. Allah onlara lütfetmiş, onlara bildiriyordur ve şehitler yaptıklarından dolayı asla pişman değiller. Biz öyle inanıyoruz ki şehitlerimiz akıttıkları kana rağmen Siyonistlerle yapılan anlaşmalardan dolayı üzülüyorlar. İnşallah biz de bu yolun ve davanın takipçileri oluruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

2017-06-28 13:50:53

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

2017-06-27 19:54:51

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

2017-06-27 18:39:07

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER