A A A

Yapıcıoğlu'ndan Molla Bedreddin'e ziyaret

Eklenme : 2017-03-15 09:09

SİİRT - Siirt'e gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, şehrin önde gelen kanaat önderlerinden Molla Bedreddin Sancar'ı dergâhında ziyaret etti.

Yapıcıoğlu'ndan Molla Bedreddin'e ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, parti çalışmaları kapsamında geldiği Siirt'te şehrin önde gelen kanaat önderlerinden Molla Bedreddin Sancar'ı dergâhında ziyaret etti.

Toplumsal yozlaşma, sosyal medya üzerinde oluşturulan olumsuz algılar ve Müslümanların içerisine düştüğü tehlikelere dair değerlendirmelerde bulunan Molla Bedreddin, bu tehlikenin atlatılabilmesi için şuurlu her bir Müslüman'a önemli işler düştüğünü söyledi.

Müslümanlara yönelik zulmün en büyük sebebinin ümmet arasındaki tefrika olduğunu belirten Molla Bedreddin, bu fitne ve tefrikanın son bulması için âlimlere büyük görevler düştüğünün altını çizdi.

Müslümanlar arasında vahdet oluşturulması gerektiğini vurgulayan Yapıcıoğlu ise "Elbette ki ümmet büyük bir musibetle karşı karşıyadır. Müslümanlar arasında büyüyen fitne ümmeti bölmüş, vahdetimizi dağıtmış, kuvvetimizi götürmüştür. Umudumuz, Müslümanların özlerine dönmeleri ve kardeşler olarak yeniden birliklerini sağlamalarıdır." dedi.

Ziyaret sonrası Şeyh Musa türbesini ziyaret eden Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Mavi Marmara katliamında İsrail askerleri tarafından katledilen İbrahim Bilgen ile 1990'lı yıllarda İslami kimlikleri dolayısıyla katledilenlerin mezarını ziyaret etti.

İbrahim Bilgen'in mezarında bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, "Eğer bu kardeşlerimizin şehadeti Gazze'deki, Filistin'deki kardeşlerimizin üzerindeki vahşi ambargonun kalkmasına, Siyonist vahşilerin burnunun sürtmesine, kardeşlerimizin biraz daha feraha kavuşmasına vesile olmuş olsaydı belki bu acı tahammül edilebilir bir durumda olacaktı. Zaten bunu göze alarak gitmişlerdi. İnşallah onlar makamlarında şu anda vaziyeti görüyorlar. Allah onlara lütfetmiş, onlara bildiriyordur ve şehitler yaptıklarından dolayı asla pişman değiller. Biz öyle inanıyoruz ki şehitlerimiz akıttıkları kana rağmen Siyonistlerle yapılan anlaşmalardan dolayı üzülüyorlar. İnşallah biz de bu yolun ve davanın takipçileri oluruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Enis Berberoğlu" açıklaması

2017-08-13 23:01:25

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevindeki CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu kast ederek, "İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulanacağım’ diyor içerideki zat." dedi.

HÜDA PAR'dan elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olan esnafa ziyaret

HÜDA PAR'dan elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olan esnafa ziyaret

2017-08-11 07:35:36

​HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığından oluşan bir heyet, sıkça yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olan Evren Sanayi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER