A A A

Yapıcıoğlu: Bölgede var olan işsizlik Türkiye ortalamasının iki katıdır

Eklenme : 2017-03-14 19:51

SİİRT - Parti çalışmaları kapsamında Siirt’te bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Yapıcıoğlu: Bölgede var olan işsizlik Türkiye ortalamasının iki katıdır

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Siirt çarşı esnafını ziyaret ederek sıkıntılarına kulak verdi. Halkın teveccüh gösterdiği Yapıcıoğlu, merak edilen sorulara da cevap verdi.

Ziyaretlerde esnafın işsizlikten yakındığı görülürken Yapıcıoğlu, var olan ekonomik problemlerin aşılması için gereken tüm adımların alınması gerektiğini ifade etti.

Referanduma bakışınız nedir? diye soran bir esnafa, HÜDA PAR olarak niçin evet dediklerini anlatan Yapıcıoğlu, yapılan değişikliklerin daha hayırlı kapıları aralayacak bir fırsata dönüşmesi temennisinde bulundu.

Esnaf ziyareti sonrası programı takip eden basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Yapıcıoğlu, halkın vahşet ve huzursuzluk ortamından bıktığını belirterek, "İnsanlarımız artık huzur istiyor." dedi.

Esnafın yaşadığı sıkıntılara rağmen kanaatkâr davranıp şükrettiğini belirten Yapıcıoğlu, "Esnafımızın bu kanaatkârlığı en büyük zenginliktir. Evet, piyasada çok ciddi bir işsizlik sıkıntısı var ve her gittiğimiz yerde bunu müşahede ediyoruz. Bu duruma mutlaka çözüm üretilmelidir." ifadelerini kullandı.

Piyasadaki durgunluk esnafı olumsuz etkiliyor

"Bölgede yaşanan işsizlik, piyasadaki para azlığı, işsizlik oranının yüksekliği, dövizdeki dalgalanma piyasaya durgunluk getirir." diyerek bölgede yaşanan ekonomik darboğaza işaret eden Yapıcıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkedeki belirsizlik insanları alış verişten alı koyan etkenlerden biridir. Referandumdan sonra durumun biraz daha iyiye gideceğini tahmin ediyorum. Bölgede var olan işsizlik, Türkiye ortalamasının aşağı yukarı iki katıdır. İşsizliğe mutlaka çözüm bulunması gerekir. İşsizliğe çözüm bulunur ve bölgede yaşayan insanlarımız iş sahibi olurlarsa elbette ki bu durum esnafımıza da yansıyacak ve daha iyi bir imkâna da kavuşmuş olacaklardır. İnşallah bunun takipçisi olacağız." dedi.

"Huzur gelirse arkasından işler de düzelecektir"

Çukur siyasetinden yorulan bölge insanının bundan böyle huzur istediğinin altını çizen Yapıcıoğlu, "Esnaf ziyaretlerimiz sonrası şu izlenimi edindik: Çukur ve barikat siyasetinden yorulan, vahşet ve huzursuzluk ortamından sıkılan esnaf huzur istiyor. Huzur gelirse arkasından işlerin de düzeleceğini söylüyorlar. Esnafımız da bir de şunu müşahede ettik; işleri durgun olmasına rağmen hangi esnafa sorduksa, esnafın bize cevabı 'buna da şükür' demek oldu. Belki geçimini sağlamakta zorlanıyor ama buna rağmen şükür etmeyi ihmal etmiyor. Bu da bizim milletin inancına olan samimi bağlılığını ve Rabbine olan itimadının bir göstergesidir. Bu da bizi sevindiriyor. İnşallah bu şükür onlara olan nimetin artmasına rızıklarının genişlemesine vesile olacaktır." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER