A A A

Apple Türkiye'yi "uluslararası garanti listesi"nden çıkardı

Eklenme : 2017-03-12 12:50

HABER MRK - Apple, Türkiye'yi uluslararası garanti listesinden çıkardı. Buna göre, yurtdışından satın alınan Apple ürünleri artık Türkiye'de garanti kapsamında olmayacak.

Apple Türkiye'yi

Apple’nin tüm ürünlerinde geçerli olan garanti süreleri, yurtdışında alınan ürünler için artık Türkiye’de garanti kapsamında sayılmayacak.

Yurtdışından cihaz alıp Apple’nin uluslararası garanti listesinde bulunan herhangi bir ülkede garanti kapsamında arıza bedeli ödenmeksizin tamir edilebiliyor. Ancak yeni karara göre, yurtdışından alınıp Türkiye’de arızalanan herhangi bir Apple ürünü ise, Türkiye’de tamir edilmesi durumunda garanti kapsamında sayılmayarak tamir ücreti alınacak.

Konu ile ilgili olarak İLKHA muhabirinin telefonla aradığı Apple Türkiye Müşteri temsilcisi, "Yurtdışından alınan Apple cihazlarının Türkiye’de garanti kapsamında sayılmayacağı" haberlerini doğrulayarak, "Önümüzdeki günlerde Apple tarafından resmi bir açıklama yapılacak. Türkiye’de alınan herhangi bir Apple ürününün Türkiye’de garanti geçerliliği olacak. Sadece yurtdışından alınan herhangi bir Apple ürünü garanti kapsamında sayılmayacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

WhatsApp'ta erişim sorunu

WhatsApp'ta erişim sorunu

2017-05-17 20:26:14

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'da "Dünya Kudüs Günü" etkinliğine davet

Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın durumuna dikkat çekmek amacıyla yarın Diyarbakır'da iftar etkinliği düzenlenecek.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.
TÜM HABERLER