A A A

Apple Türkiye'yi "uluslararası garanti listesi"nden çıkardı

Eklenme : 2017-03-12 12:50

HABER MERKEZİ - Apple, Türkiye'yi uluslararası garanti listesinden çıkardı. Buna göre, yurtdışından satın alınan Apple ürünleri artık Türkiye'de garanti kapsamında olmayacak.

Apple Türkiye'yi

Apple'nin tüm ürünlerinde geçerli olan garanti süreleri, yurtdışında alınan ürünler için artık Türkiye'de garanti kapsamında sayılmayacak.

Yurtdışından cihaz alıp Apple'nin uluslararası garanti listesinde bulunan herhangi bir ülkede garanti kapsamında arıza bedeli ödenmeksizin tamir edilebiliyor. Ancak yeni karara göre, yurtdışından alınıp Türkiye'de arızalanan herhangi bir Apple ürünü ise, Türkiye'de tamir edilmesi durumunda garanti kapsamında sayılmayarak tamir ücreti alınacak.

Konu ile ilgili olarak İLKHA muhabirinin telefonla aradığı Apple Türkiye Müşteri temsilcisi, "Yurtdışından alınan Apple cihazlarının Türkiye'de garanti kapsamında sayılmayacağı" haberlerini doğrulayarak, "önümüzdeki günlerde Apple tarafından resmi bir açıklama yapılacak. Türkiye'de alınan herhangi bir Apple ürününün Türkiye'de garanti geçerliliği olacak. Sadece yurtdışından alınan herhangi bir Apple ürünü garanti kapsamında sayılmayacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Şanlıurfa’da bilim merkezinin açılışı için protokol imzalandı

Şanlıurfa’da bilim merkezinin açılışı için protokol imzalandı

2017-07-21 14:04:17

Şanlıurfa GAP Vadisinde yapılacak Bilim Merkezi'nin açılışı için protokol imzalandı.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

TÜM HABERLER

Zulüm ve darbe dönemlerinin tanığı: Risale-i Nur talebesi Hafız Ali -2

Sadece bir döneme değil, kritik eşiklere tanıklık etmiş olan Hafız Ali, İttihat Terakki zihniyetinin yaşatmış olduğu zulümlere, sonraki yıllarda gerçekleşen darbelere ve Üstad Bediüzzaman ile hayatının kesişmesine dair önemli anekdotlar anlattı.

Batı Akdeniz için fırtına uyarısı

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz'in batısı için öğle saatlerinden itibaren fırtına uyarısında bulundu.

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.
TÜM HABERLER