A A A

Tapu sorununa çözüm istiyorlar

Eklenme : 2017-03-13 13:00

BATMAN - Batman'da ikamet eden birçok vatandaş, evlerinin bulunduğu arsaların tapusunu alamadıklarını belirterek, bu sorunun çözümünü beklediklerini söyledi.

Tapu sorununa çözüm istiyorlar

Batman merkez Cudi Mahallesi'nde (Yavuz Selim) ikamet eden çok sayıda vatandaş, yaklaşık 40 yıldır evlerinin bulunduğu arsaların tapusunu alamadıklarını belirterek, yaşadıkları sorun için yetkililerden çözüm bekliyor.

Mahallenin 3514, 3540, 3547, 3549, 3551 ve 3553 numaralı sokaklarında yaşayanlar, evlerinin tapusunu almak istiyor.

Sıkıntılarını dile getiren Cudi Mahallesi Muhtar Azası Sabri Yılmaz, "Mahalle sakinleri daha köylerdeyken gelip burada tarla almışlar. 350-400 hanenin hepsi tapusuzdur. 6 sokağımızın tümü tapusuzdur. Yaklaşık 500 ev var. Yetkililerden tapularımızı istiyoruz." dedi.

Tapularının yaklaşık 100 ortakta olduğuna değinen mahalle sakinlerinden Mehmet Emin Demir, şunları söyledi: "35 yıl önce Batman'a gelmeden önce buradaki insanların hepsi bu arsaları paralarıyla almışlar. 5-6 sokak tapusuz. Bu sokaklarda 450-500 ev var. Tarlayı aldığımız insanlar daha sağdırlar, ölmeden tapularımızı halletsinler. Yetkililerden çözüm bekliyoruz. Eğer haksızlık yapmışsak haksızlık yaptığımızı söylesinler. Herkes biliyor, en az 25 senedir evlerimizi bu arsalarda yapmışız. Evler bizimdir. Milletin tamamı da kuruşu kuruşuna parasını vermiş. Paralarını vermemişsek tapumuzu vermesinler. Bir sorun yoksa niye tapularımızı vermiyorlar?"

İlerleyen zamanlarda mahallelerinde kentsel dönüşüme yönelik çalışmaların başlaması durumunda sorunlarının daha da büyüyeceğini dile getiren Erhan Gelir ise "Yaklaşık 25 senedir bu mahallede oturuyorum. 35-40 senedir bu arazileri almışız. Yaklaşık 6 sokağın tapusu yok. Ben buradan yetkililere sesleniyorum. Vali veya belediye başkanı bize yardım etsin. Bu insanlar mağdurdur ve tapularını istiyorlar. Şu anda tapularımız yok. İleriki zamanlarda bir kentsel dönüşüm olduğu zaman kimin arsası ne kadardır kimse bilmiyor. Bu insanlar sadece tapularını istiyorlar. Ben buradan yetkililere sesleniyorum. Bu insanların tapularının bir an önce verilmesini istiyorum." ifadelerini kullandı. (M. Sait Çelik-İLKHA)'Batman tarla ve köy konumunda görünüyor'
'Batman tarla ve köy konumunda görünüyor'

Batman'ın sayısallaşma oranının düşük olduğunu belirten Harita Topografı uzmanları, bu yüzden kent merkezindeki çoğu parsellerin grafik olduğundan ölçülemediğini bu yüzden de Batman'ın tarla ve köy konumunda göründüğüne dikkat çektiler....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Beni hayata bağlayan inancım ve çocuklarım"

2017-05-25 11:39:45

Sempatik ve neşeli davranışlarıyla dikkat çeken bedensel engelli vatandaş, inancı ve ailesinin kendisini hayata bağladığını söyledi.

"HAMAS hiçbir şekilde Filistin topraklarını İsrail'e vermeyecek"

2017-05-23 10:40:10

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, hiçbir şekilde topraklarını İsrail'e vermeyeceklerini söyledi.

"Çölyak hastaları için uygun şartlar oluşturulmalı"

2017-05-17 09:59:12

Çölyak hastalarının glütensiz ürün bulmakta sorun yaşadıklarını belirten Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı, bu hastalar için uygun şartların oluşturulması gerektiğini söyledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center