A A A

Meal Sınavı'nda dereceye girenlere ödüller verildi

Eklenme : 2017-03-11 20:39

KONYA - Kur'an Nesli Platformu tarafından 11 Aralık'ta “Kur'an Nesline Meal Sınavı” temasıyla Türkiye geneli düzenlenen meal sınavında Konya’da dereceye girenlere ödüller verildi.

Meal Sınavı'nda dereceye girenlere ödüller verildi

Kur’an Nesli Platformunca 46 ilde toplam 100 merkezde düzenlenen meal sınavında dereceye girenlere, Kur'an Nesli Platformu Konya il koordinatörlüğü tarafından çeşitli ödüller verildi.

Türkiye geneli sınavda Konya’da ödül kazan 14 kişiye Kur’an Nesli Platformu İl Koordinatörlüğü Dönem Sözcüsü Mehmet Zülfi Tan tarafından yarım altın, çeyrek altın, dizüstü bilgisayar, Dua Yayıncılıktan kitap seti, Risale-i Nur Külliyatı ve rahle verildi.

Ödül takdiminden sonra açıklama yapan Tan, sınava girenlerin büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek, "Kur’an Nesli Platformumuzun düzenlemiş olduğu etkinliğin hediyelerini verdik. Bu etkinliğe katılan kardeşlerimiz büyük bir başarı gösterdiler ve çeşitli hediyeler kazandılar. Bu hediyelerin yanında aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’e çalışılması ve Kur’an ilimlerinin öğrenilmiş olması ayrı bir güzelliktir. Bu yarışmalarının düzenlenmesinin sebebi de insanların İslami ilimlerinin artırılması ve Kur’an ile haşır neşir olmasıdır,  bunu yarışmaya katılan insanların ifadelerinde de gördük. Bu hayırlı hizmetlerin devam edilmesi ve bu hizmetlerin daha artarak güzel bir şekilde organize edilmesi bizim temennimizdir. İnşallah her geçen gün daha güzel olacak, daha kalabalık olacak ve daha faydalı olacaktır. Allah’u Teâlâ hayırlı kılsın, emeği geçen tüm insanlardan Allah razı olsun." dedi. (Mehmet Ali Ekinci – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-29 03:27:15

Diyarbakır'ın 4 ilçesine bağlı 59 köyde düzenlenecek operasyonlar nedeniyle 2'nci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

"Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız "

2017-05-28 21:57:40

Şırnak'ta bir dizi temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacaklarını söyledi.

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

2017-05-28 21:11:35

Gaziantep'te psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi, evini ateşe vererek eşi ile 3 çocuğunu bıçaklayarak intihar etmek istedi. Olayda anne ile 2 çocuğu hayatını kaybederken, baba ve oğlu ise yaralandı.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center