A A A

Meal Sınavı'nda dereceye girenlere ödüller verildi

Eklenme : 2017-03-11 20:39

KONYA - Kur'an Nesli Platformu tarafından 11 Aralık'ta “Kur'an Nesline Meal Sınavı” temasıyla Türkiye geneli düzenlenen meal sınavında Konya’da dereceye girenlere ödüller verildi.

Meal Sınavı'nda dereceye girenlere ödüller verildi

Kur'an Nesli Platformunca 46 ilde toplam 100 merkezde düzenlenen meal sınavında dereceye girenlere, Kur'an Nesli Platformu Konya il koordinatörlüğü tarafından çeşitli ödüller verildi.

Türkiye geneli sınavda Konya'da ödül kazan 14 kişiye Kur'an Nesli Platformu İl Koordinatörlüğü Dönem Sözcüsü Mehmet Zülfi Tan tarafından yarım altın, çeyrek altın, dizüstü bilgisayar, Dua Yayıncılıktan kitap seti, Risale-i Nur Külliyatı ve rahle verildi.

ödül takdiminden sonra açıklama yapan Tan, sınava girenlerin büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek, "Kur'an Nesli Platformumuzun düzenlemiş olduğu etkinliğin hediyelerini verdik. Bu etkinliğe katılan kardeşlerimiz büyük bir başarı gösterdiler ve çeşitli hediyeler kazandılar. Bu hediyelerin yanında aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'e çalışılması ve Kur'an ilimlerinin öğrenilmiş olması ayrı bir güzelliktir. Bu yarışmalarının düzenlenmesinin sebebi de insanların İslami ilimlerinin artırılması ve Kur'an ile haşır neşir olmasıdır, bunu yarışmaya katılan insanların ifadelerinde de gördük. Bu hayırlı hizmetlerin devam edilmesi ve bu hizmetlerin daha artarak güzel bir şekilde organize edilmesi bizim temennimizdir. İnşallah her geçen gün daha güzel olacak, daha kalabalık olacak ve daha faydalı olacaktır. Allah'u Teâlâ hayırlı kılsın, emeği geçen tüm insanlardan Allah razı olsun." dedi. (Mehmet Ali Ekinci – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER