A A A

"Mezopotamya coğrafyasını tarihindeki değerine ulaştırma zamanı geldi"

Eklenme : 2017-03-04 09:08

KOCAELİ - İzmit Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kızıltepe Belediyesine danışman olarak atanan Dr. Nevzat Doğan, Kızıltepe ve Mezopotamya coğrafyasının tarihindeki değerine ulaştırma zamanının geldiğini ve bunu hep birlikte yapacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kızıltepe Belediyesine danışman olarak atanan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Mardin'in Kızıltepe ilçe Belediyesi'nde görev yapan müdürlerden ve muhtarlardan oluşan 90 kişilik heyeti akşam yemeğinde ağırlayarak kendileriyle bir araya geldi.

Kızıltepe Muhtarlarını İzmit'teki bir otelde misafir eden Başkan Doğan, Kızıltepe'ye yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.

Kızıltepe'deki çalışmalar için bir ekip kurduklarını belirten Başkan Doğan, "Bu ekip kapı kapı gezip belediyeden isteğiniz var mı? diye soracak. Evde bakım hizmetleri başlatılacak. Kızıltepe'deki çocuklarımıza da desteğe başlıyoruz. Mesire alanı için de bir yer tahsis edilmiş İnşallah bu yaza yetiştirmeye çalışacağız. Çevre düzenlemesine başladık. İlçe merkezinden sonra Mahallelere de ineceğiz inşallah."

Doğan, "Artık Mardin de, Kızıltepe de AK Parti belediyeciliğiyle tanışıyor. Şimdi hazırlıklar yapıyoruz. Değerli dostlar, artık kalkınma zamanı. Kızıltepe'yi o güzelim Mezopotamya coğrafyasını, tarihindeki o değere ulaştırma zamanı bunu hep birlikte yapacağız. Biraz sabır, bunu nakış nakış işleyeceğiz. Boş durmuyoruz bir buçuk aylık süre içerisinde devamlı Sayın Belediye Başkanımız, Kaymakamımızla devamlı görüşüyoruz. Bizim ekiplerimiz oraya gidip çalışmalar yaptı. Geldiler burada masalara yatırdık. Projeler hazırladık ve heyecanla hazırlanıyoruz. Kızıltepe mutsuzsa biz mutlu olmuyoruz. Onun için Kızıltepe İzmit farkı yok. Allah'ın izniyle bazı çalışmalarımızı yürütmek için inşallah bir hafta 15 gün içerisinde oraya geleceğiz." diye belirtti.

Belediye projesinden öte halklarının da bir arada kaynaştığı, birbirini anladığı, birbirleriyle hem dem olduğu bir hale geldiği günleri görme arzusu içerisinde olduklarını söyleyen Kızıltepe Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Topal, ise şunları dile getirdi:

"Kızıltepe'miz bilindiği üzere ticaretiyle, sanayisiyle, tarihiyle ve kültürüyle ülkemizin güzel ilçelerinden bir tanesidir. özellikle şu hususu hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz dönemde birçok dış mihraklarında etkileriyle başta güneydoğu Anadolu bölgesinde olmak üzere istenmeyen olaylar cereyan etti. Şehirlerimiz yandı, yıkıldı. Beklenenin aksine Kızıltepe ilçemiz halkıyla, muhtarıyla kanaat önderleriyle emniyetimizin jandarmamızın güvenlik kuvvetlerimizin çalışmalarıyla olmak üzere ama en başta halkımızın aklıselim ve vicdan ile davranmasıyla Kızıltepemizin lanetlenecek olan olaylara karşı bir set bir sınır vazifesini gördüğünü hepimiz biliyoruz. Bunun değerinin gerçekten bizim buralarda da memleketin her yerinde de gerektiği kadar ve daha fazlasıyla bilinmesi gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.

Doğan, programın sonunda Kızıltepe'den gelen heyettekilere hediye takdim etti. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER