A A A

"Kocaeli Mardin İzmit Kızıltepe bu memleket hepimizin"

Eklenme : 2017-03-03 21:36

KOCAELİ - Mardin’in Kızıltepe ilçe Belediyesi’nde görev yapan müdürlerin de aralarında bulunduğu 90 kişilik heyet, kardeş İzmit Belediye’sinin davetlisi olarak gittikleri İzmit’te temasların ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinden aralarında muhtar ve Kızıltepe Belediyesi’nde görev yapan müdürlerin de bulunduğu 90 kişilik heyet, kardeş İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın davetlisi olarak gittikleri İzmit’te, temasların ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

İzmit turuna çıkan heyet, Modern Hayvan Pazarı, Gölkay Parkı, Cephanelik, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Akçakoca Meydanı, Tarihi Konaklar, Kültür Tepesi ve şelaleyi gezdi. Kızıltepe’li heyet gezi sırasında İzmit’te Büyük Konağın açılışına da katıldı.

Açılışı yapılacak olan Büyük Konak’ta heyeti karşılayan Belediye Başkanı Nevzat Doğan, burada yaptığı konuşmada, Kocaelili de olsa, Mardinli de, Kızıltepeli de olsa herkesi kardeş gördüklerini söyledi.

Yüzlerce yıldır bu toprakların üstünde acıda ve sevinçte birlikte olduklarını belirten Doğan, şunları söyledi:

“Ne mücadeleler verdik vatanımız, ezanlarımız ve değerlerimiz uğruna... Çanakkale’de koyun koyuna yatmadı mı? Dedelerimizin, her biri bir yerdendi, ama hepsi Türkiye’dendi, bu milletin insanlarıydı.  Kurtuluş Savaşı’nda da aynı mücadeleyi verdik, bu gün de veriyoruz, yarın da vereceğiz. Biz çok güçlü, köklü bir milletiz. Ve sizler de hepiniz birbirinden değerli, hepimiz için birinci sınıf vatandaş olan kişilersiniz.”

“Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar bizim insanlarımız birinci sınıftır.” diyen Doğan, İzmit’te de, Kocaeli’de de, Kızıltepe’de ve Türkiye’nin her yerinde de kol kola omuz omuza olacaklarını söyledi.

“Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de Kızıltepe’de her şey bir başka olacak” 

Kızıltepe heyetine seslenen Doğan, bin yıldır aynı memlekette beraber yaşadıklarını belirterek, “Oradaki hemşerilerimizin, kardeşlerimizin sevgilerini selamlarını getiren Kızıltepe’mizin değerli muhtarları! Bu bizim için gerçekten büyük bir sevinç. İster Kocaeli’nden olsun ister Mardin’den, ister Kızıltepe’den olsun, hepsi bizim kardeşimiz. Bin yıllardır bu topraklarda acılarda sevinçlerde birlikte olmadık mı? Ne mücadeleler verdik vatanımız, ezanlarımız, değerlerimiz uğruna. Çanakkale savaşında da bu mücadeleyi verdik, bugün de veriyoruz, yarında vereceğiz. Kocaeli, Mardin, İzmit, Kızıltepe bu memleket hepimizin. Her yer hepimizin. Kızıltepe’mizde güzel işler olacak, artık bundan sonra izleyin. 20-25 yıl öyle böyle geçti ama, artık bundan sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de Kızıltepe’de her şey bir başka olacak.  Anadolu’nun her yerinde Kızıltepe’den İzmit’ine kadar, güzel hizmetler olmasından kim rahatsız olur? Bu milleti sevmeyenler, Türkiye’yi sevmeyenler, bu birlik ve beraberliği sevmeyenler rahatsız olur. O düşmanların inadına bizler bu güzellikleri yapacağız ve kol kola omuz omuza olacağız.” diye konuştu. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

2017-05-26 13:52:36

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Gaziantep’te firik sezonu başladı

Gaziantep’te firik sezonu başladı

2017-05-26 13:39:43

Gastronomi şehri Gaziantep’in geleneksel mutfak kültürünün vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan firikte yılın ilk üretimi gerçekleştirildi.

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

2017-05-26 13:38:21

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center