A A A

PAÜ’DE "şehitler gecesi" programı düzenlendi

Eklenme : 2017-03-01 17:11

DENİZLİ - Pamukkale Üniversitesinde faaliyet gösteren Hikmet Topluluğu tarafından "şehitler gecesi" programı düzenlendi.

PAÜ’DE

Pamukkale Üniversitesinde faaliyet gösteren Hikmet Topluluğu Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, katkılarıyla Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde "şehitler gecesi" programı düzenledi.

Üniversite gençliğinin rağbet gösterdiği programa, AGD Denizli Şube Başkanı Hamza öztürk ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Programda eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, ömer Muhtar, Aliye İzzet Begoviç, Hasan El Benna, Abdulaziz Rantisi, Malcom X, Şeyh Ahmet Yasin, Adnan Demirtürk, Metin Yüksel ve 15 Temmuz Şehitleri'nin hayatından kesitler anlatıldı. Ayrıca özel olarak hazırlanan sinevizyon izletildi, şehitler için bestelenen ezgiler seslendirdi.

Programın açılışında konuşan Hikmet Topluluğu Başkanı Ahmet Taha Feten, şehitlerin insanlar için birer rahmet olduğunu söyledi.

Feten, "Kendileri gibi olmak için can attığımızı ve inanıyoruz ki bu kutlu davaya en iyi yakışan şeyin ölümsüzlük, şehadet olduğunu söylüyoruz. Cenab-ı Hak hadis-i kudside kendi dinine yardım eden için 'Her kim Allah'ın dinine hizmet ederse ben onun tutan eli, gören gözü, konuşan dili olurum.' buyuruyor. Her hareketiyle ümmete, vatanımıza örnek olmuş liderlerimizi rahmetle anıyor şehitlerimizin yolu yolumuzdur diyoruz." dedi.

Program, şehitler için okunan hatim duasıyla son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER