A A A

"Şehadet Allah'ın dininin hâkim kılınması içindir"

Eklenme : 2017-02-25 15:30

MALATYA - Malatya'da gerçekleştirilen şehadet konulu programda, şehadetin Allah'ın dininin hâkim kılınması için olduğu belirtildi.

HÜDA PAR Malatya Gençlik Kolları tarafından "şubat ayı şehadet ayı" münasebetiyle şehitleri anma programı yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını HÜDA PAR Malatya Gençlik Kolları Başkanı Yasin Akça yaptı.

Kendilerini Allah'ın dini için feda eden şehitlere kıymet verildiğini belirten Akça, İslam dinine davet yolunda gençlerin önde olduğunu ve şehitlerin genellikle gençlerden oluştuğunu söyledi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Celal Bozdaş ise şehadetin Allah'ın dininin hâkim kılınması için olduğunu söyledi.

Bozdaş, "Şehadet Allah'ın dininin hâkim kılınması içindir. O ölüm şehadettir. Allah bizi şehitlerin şefaatine nail eylesin. Bizi de onların yolundan götürsün. Özellikle genç kardeşlerim! Sizler hayatınızın baharındasınız. Eğer sizler Allah'a yönelirseniz Allah katında çok değerlisiniz. Küfrün bütün planı gençler üzerinedir. Ama Resulullah'ın etrafındaki sahabenin çoğu gençlerdi. Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de bahsettiği Ashabı Kehf'in hepsi gençlerdi. Allah Hz. Yusuf'u, Hz. İbrahim'i ve Hz. İsmail'i överken onlar genç idiler." dedi.

Şehadet konulu ezgilerin seslendirildiği programda, şiir okunmasının ardından kapanış duası yapıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER