A A A

Şiddetli fırtına kız öğrenci yurdunun çatısını uçurdu

Eklenme : 2017-02-17 14:05

SİİRT - Siirt'te Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Siirt Hassa Hatun Kız Öğrenci Yurt binasının çatısı, şiddetli fırtına nedeniyle uçarak yurdun bahçesine düştü.

Şiddetli fırtına kız öğrenci yurdunun çatısını uçurdu

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi binasında bulunan 2 bin kız öğrencinin barındığı yurt binasının çatısı fırtına nedeniyle koparak yurdun bahçesine düştü.

Olay yerine sevk edilen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, çatının düşmesi sırasında bahçede kimsenin olmaması nedeniyle herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığı, yurt binasında maddi hasar meydana geldiği tespit edildi.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerindeki incelemelerini tamamladıklarını ve herhangi bir can kaybının olmadığını söyledi.

Olayı ihbar alır almaz tüm ekipleriyle olay yerine intikal ettiklerini belirten Yılmaz şöyle konuştu:

"Olay yerine gelir gelmez AFAD ekipleriyle birlikte çatının altında kimsenin olup olmadığını belirlemek için çatının altında arama yaptık. Çok şükür çatının uçtuğu sırada bahçede kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Şu an olay yeri çalışmalarımızı tamamladık. Yapılacak olay yeri hasar tespit çalışmasının ardından, iş makineleri tarafından çatı kaldırılacak. Çatının üstündeki diğer bölmelerin de çatısının uçma tehlikesi olduğu için bahçeyi boşalttık. Ekipler çalışmalarını tamamladıktan sonra girişlere izin vereceğiz." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER