A A A

Şiddetli fırtına kız öğrenci yurdunun çatısını uçurdu

Eklenme : 2017-02-17 14:05

SİİRT - Siirt'te Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Siirt Hassa Hatun Kız Öğrenci Yurt binasının çatısı, şiddetli fırtına nedeniyle uçarak yurdun bahçesine düştü.

Şiddetli fırtına kız öğrenci yurdunun çatısını uçurdu

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi binasında bulunan 2 bin kız öğrencinin barındığı yurt binasının çatısı fırtına nedeniyle koparak yurdun bahçesine düştü.

Olay yerine sevk edilen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, çatının düşmesi sırasında bahçede kimsenin olmaması nedeniyle herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığı, yurt binasında maddi hasar meydana geldiği tespit edildi.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerindeki incelemelerini tamamladıklarını ve herhangi bir can kaybının olmadığını söyledi.

Olayı ihbar alır almaz tüm ekipleriyle olay yerine intikal ettiklerini belirten Yılmaz şöyle konuştu:

"Olay yerine gelir gelmez AFAD ekipleriyle birlikte çatının altında kimsenin olup olmadığını belirlemek için çatının altında arama yaptık. Çok şükür çatının uçtuğu sırada bahçede kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Şu an olay yeri çalışmalarımızı tamamladık. Yapılacak olay yeri hasar tespit çalışmasının ardından, iş makineleri tarafından çatı kaldırılacak. Çatının üstündeki diğer bölmelerin de çatısının uçma tehlikesi olduğu için bahçeyi boşalttık. Ekipler çalışmalarını tamamladıktan sonra girişlere izin vereceğiz." (İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER