A A A

KOSGEB ile SİÜ ‘Girişimcilik Eğitimi İşbirliği’ protokolünü imzaladı

Eklenme : 2017-02-17 15:17

SİİRT - KOSGEB Siirt İl Müdürlüğü ile Siirt Üniversitesi (SİU) arasında uygulamalı girişimcilik eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

KOSGEB ile SİÜ ‘Girişimcilik Eğitimi İşbirliği’ protokolünü imzaladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt İl Müdürlüğü ve Siirt Üniversitesi (SİU) arasında uygulamalı girişimcilik eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç’ın imzaladığı protokol ile Siirt’te 270 kişiye ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ verilecek.

Siirt Üniversitesinde gerçekleşen protokolde konuşan Rektör Prof. Dr. Erman, kalkınmanın temelinde girişimciliğin olduğunu Siirt’te girişimcilik ruhunu daha da yaygınlaştırmak ve girişimci sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Erman Kamu Sanayi Üniversite işbirliğini her zaman önemsediklerini ve  bu tür işbirliklerininz artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç ise yaptığı açıklamada, “Girişimcilerimize kılavuzluk yaparak işletmelerin en kırılgan olduğu ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve büyümelerini istiyoruz. Bu eğitimlerden başarıyla mezun olacak girişimciler, işletme açtıkları zaman KOSGEB’ten 50 bin TL hibe 100 bin TL’ ye kadar da sabit yatırım desteğinden faydalanacaklar.” dedi.

Başvurular Siirt Ticaret ve Sanayi Odasında bulunan ‘Kayıtsız Kalmayın’ proje ofisine yapılacağı öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

2017-06-24 21:14:24

​Diyarbakır’da Ramazan Bayramı arefesinde müşteri yoğunluğu yaşayan berberler, sabaha kadar mesai yapacak.

Su ürünleri üretimi azaldı

Su ürünleri üretimi azaldı

2017-06-23 11:28:47

TÜİK verilerine göre, su ürünleri üretimi geçen yıl yüzde 12,4 azaldı.

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

2017-06-23 11:08:00

​Hizmet sektörü güven endeksi Mayıs ayında 102 iken, Haziran ayında yüzde 3,1 oranında azalarak 98,8 değerine düştü.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER