A A A

KOSGEB ile SİÜ ‘Girişimcilik Eğitimi İşbirliği’ protokolünü imzaladı

Eklenme : 2017-02-17 15:17

SİİRT - KOSGEB Siirt İl Müdürlüğü ile Siirt Üniversitesi (SİU) arasında uygulamalı girişimcilik eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

KOSGEB ile SİÜ ‘Girişimcilik Eğitimi İşbirliği’ protokolünü imzaladı

Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt İl Müdürlüğü ve Siirt Üniversitesi (SİU) arasında uygulamalı girişimcilik eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile KOSGEB Müdürü ömer Erkılıç'ın imzaladığı protokol ile Siirt'te 270 kişiye ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' verilecek.

Siirt Üniversitesinde gerçekleşen protokolde konuşan Rektör Prof. Dr. Erman, kalkınmanın temelinde girişimciliğin olduğunu Siirt'te girişimcilik ruhunu daha da yaygınlaştırmak ve girişimci sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Erman Kamu Sanayi Üniversite işbirliğini her zaman önemsediklerini ve bu tür işbirliklerininz artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

KOSGEB İl Müdürü ömer Erkılıç ise yaptığı açıklamada, "Girişimcilerimize kılavuzluk yaparak işletmelerin en kırılgan olduğu ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve büyümelerini istiyoruz. Bu eğitimlerden başarıyla mezun olacak girişimciler, işletme açtıkları zaman KOSGEB'ten 50 bin TL hibe 100 bin TL' ye kadar da sabit yatırım desteğinden faydalanacaklar." dedi.

Başvurular Siirt Ticaret ve Sanayi Odasında bulunan ‘Kayıtsız Kalmayın' proje ofisine yapılacağı öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Fıstık üreticileri devletten destek bekliyor

Fıstık üreticileri devletten destek bekliyor

2017-08-18 18:50:50

Son yıllarda aşırı kuraklığın yaşandığı Şanlıurfa’da fıstık ağaçlarını sulama imkânı bulamadıkları için rekoltenin çok düşük olduğunu belirten fıstık üreticileri, devletin kendilerine destek çıkmasını istiyor.

Dünya mermer ve traverten ihracatında Türkiye ilk sırada

Dünya mermer ve traverten ihracatında Türkiye ilk sırada

2017-08-17 11:33:41

Türkiye, 2016 yılında dünya mermer, traverten ve benzeri taşların ihracatının yüzde 45,7'sini gerçekleştirerek ilk sırada yer aldı.

İşsizlik rakamları açıklandı

İşsizlik rakamları açıklandı

2017-08-15 10:11:25

​2017 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 330 bin kişi artarak 3 milyon 225 bin kişi oldu.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER