A A A

Havale geçiren kadının zorlu hastane yolculuğu

Eklenme : 2017-02-17 15:05

SİİRT - Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı bir köyde yüksek ateş sonucu havale geçiren bir kadın sağlık ekiplerinin zorlu yolculuğuyla hastaneye yetiştirildi.

Havale geçiren kadının zorlu hastane yolculuğu

Şirvan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde yüksek ateş sonucu havale geçiren Sıdıka Bilik (35), ekiplerin uzun süren uğraşı sonucu hastaneye yetiştirildi.

İlçeye 25 kilometre uzaklıktaki Elmadalı köyünde yaşayan Bilik'in yüksek ateş sonucu rahatsızlığı başladı. Bölgede etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde kadının yakınları yetkililerden yardım istedi.

Durumun İl özel İdaresine bağlı karla mücadele ve sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine bölgeye hareket eden ambulans, köy yolunda kara saplandı. İş makinesi yardımıyla saplandığı yerden çıkarılan ambulans, yolun açılmasıyla köye ulaştı.

İlk müdahalenin evde yapıldığı kadın, ekiplerin 5 saatlik çalışmasının ardından Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İl Sağlık Müdürü Serkan Aslan, yaptığı açıklamada, sağlık ekiplerin zor şatlar altında bölgede vatandaşla hizmet etmek için mücadele ettiğini söyledi.

Kışın kapan köy yollarında tam teçhizatlı ekiplerin vatandaşa hizmet ettiğini belirten Aslan şöyle konuştu: "Olayın kendilerine bildirilir bildirmez arazi tipi ambulansımızla görevli personelimiz yola çıktılar. Uzun uğraşlar soncu İl özel İdaresi ekiplerin yardımıyla köye varan ekiplerimiz yaptıkları ilk müdahalenin ardından vakayı sağ salim bir şekilde Siirt Devlet Hastanesine ulaştırdılar. Ekiplerimiz kar kış demeden tüm zorlukları aşarak hasta düşen vatandaşlarımıza ulaşmak için canla başla mücadele ediyor. Hastamızın durumu şu an iyiye gidiyor."

Hasta yakını Mehmet Bilik, iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle zorluk çektiklerini söyledi. Köy yolunun kar ve tipi nedeniyle sürekli ulaşıma kapandığını belirten Bilik, "Köy yolumuz defalarca ekipler tarafından açıldı ama aralıksız süren yağış ve tipi nedeniyle sürekli kapanıyordu. En son hastamızın yüksek atış nedeniyle havale geçirdiğini fark ettik durumu 112 Acil servis ekiplerine bildirdik. Allah razı olsun onlarda tüm riskleri ve sıkıntıları göze alarak köyümüze zorlu bir mücadelenin sonucunda ulaştı. Hastamızı hastaneye ulaştırdık. Ekiplere teşekkür ediyoruz." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

2017-08-16 14:52:21

Umut Kervanının Siirt'teki yetkilileri, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine umut olma çağrısında bulunuyor.

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

2017-08-16 13:47:58

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Demir eksikliği çocuklarda pika sendromuna neden olabiliyor

Demir eksikliği çocuklarda pika sendromuna neden olabiliyor

2017-08-15 17:17:01

Pika sendromunda çocuk ve yetişkinlerin toprak, saç, pil gibi maddeleri yediklerini bildiren uzmanlar, demir eksikliğinin bu sendroma neden olduğunu belirtiyor.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER