A A A

Başörtülü kızlara sözlü saldırıda bulunan kişi tutuklandı

Eklenme : 2017-02-16 13:36

DENİZLİ - Denizli'de başörtülü 2 üniversite öğrencisine sözlü saldırıda bulunan ve referandumda "hayır" oyu kullanmaları yönünde baskı yapan bir kişi tutuklandı.

Başörtülü kızlara sözlü saldırıda bulunan kişi tutuklandı

Denizli'de otobüse binen başörtülü 2 üniversite öğrencisine hakaret eden ve sözlü saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan kafeterya işletmecisi Murathan S, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Pamukkale Üniversitesinde okuyan H.D. ve K.O, üniversiteden evlerine dönmek için belediye otobüsüne bindikleri sırada kartlarında yeterli bakiye olmaması nedeniyle diğer yolculardan yardım istedi.

O esnada Murathan S. isimli yolcu, genç kızlarla alay ettikten sonra, referandumda "hayır oyu" kullanmaları hususunda baskı yapıp ve ardından hakaretlerde bulunmasıyla, kız öğrenciler otobüsten inerek Çınar Polis Merkezine gidip şikâyette bulundu.

Öğrenciler, Murathan S.’nin kendilerine referandumda "hayır" oyu kullanmaları halinde kartı verebileceğini, buna karşılık vermeleri üzerine sözlü saldırı ve hakaretlere hedef olduklarını ifade ettiler.

Başörtüleriyle de alay edildiğini aktaran öğrencilerin ifadeleri üzerine Murathan S. hakkında soruşturma açıldı.

Daha sonra polis ekiplerinin belediye otobüsünün güvenlik kameralarını incelemelerinin ardından şüpheli Murathan S, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından, nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilen Murathan S, TCK’nın 115/1 maddesindeki, "İnanç, düşünce ve kanaati engellemeye yönelik" ve 102/1 maddesinde yer alan "Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl etmek" suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi. (Hamza Adiyaman -İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER