A A A

Siirt'te 35 köy yolu ulaşıma kapalı

Eklenme : 2017-02-16 15:29

SİİRT - Siirt'te etkili kar yağışı nedeniyle yolu kapanan 35 köy için İl Özel İdaresi ekipleri çalışması sürüyor.

Siirt'te 35 köy yolu ulaşıma kapalı

Siirt'te etkili kar yağışı nedeniyle yolu kapanan 35 köy için İl özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Siirt'te etkisini artıran kar nedeniyle merkeze bağlı, yoğunluklu olarak Pervari, Eruh ve Şirvan ilçelerinde olmak üzere dün kapanan 120 köy yolundan 85 köy yolu açılırken kapalı olan 35 köy yolunun açma çalışmaları sürüyor.

İl özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Bülbül, yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolların açılması için ekiplerin çalışmaları aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

İki gündür etkili kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolların büyük bir kısmı açıldığını belirten Bülbül şöyle konuştu:

"Kentte salı ve çarşamba günü etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolların açılması için ekiplerimiz aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Dün kapanan 120 köy yollundan 85'i açıldı diğer 35 köy yollun açılması için ekipler aralıksız olarak vardiya şeklinde mücadele diyoruz."

Karayolları Diyarbakır 9. Bölgeye bağlı 94. Siirt Şube şefliğinden alınan bilgilere göre, dün kapanan Siirt-Şırnak Karayolu trafiğe açılırken, karayolları yol ağındaki yaklaşık 15 köy yolun bulunduğu Doğanca gurup köy yolunda kapandığı ve kapanan köy yolların açılması için ekiplerin aralıksız çalışmalarını sürdürdükleri aktarıldı.

öte yandan, Kent merkezinde Siirt Belediyesi, etkili olan kar yağışı ardından kentte oluşan buzlanma çalışmalarına karşı görevlendirilen 15 iş makinesi ve 100 kişilik ekiple kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması ve trafik akışının sağlanması amacıyla Belediye Başkan Vekili ve Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın'ın talimatıyla, kar temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Belediye ekipleri kent merkezinde kaldırımlardaki kar temizleme çalışmalarını ve yollarda oluşan donmalara karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyorlar. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER