A A A

Minik Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Eklenme : 2017-02-10 17:14

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ta kan kanseri teşhisi konulan ve 4 aydır tedavi gören 3 yaşındaki Ali Eymen adlı çocuk, ilik nakli bekliyor.

Minik Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Kahramanmaraş'ta kan kanseri teşhisi konulan ve 4 aydır Adana'da tedavi gören 3 yaşındaki Ali Eymen Çelikel adlı çocuk, uygun kök hücreye sahip ilik nakli bekliyor. Ali Eymen için 9 ay içinde gerekli iliğin bulunarak naklin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Uygun kök hücre nakli yapılmadığı takdirde hayatı tehlikeye girecek olan Ali Eymen'in, Adana'da tedavi gördüğü hastanede yapılan tetkiklerde kanser hastası olduğu 3 ay önce fark edildi. Ali Eymen bebeğin ailesi çocuklarına uygun kök hücreye sahip iliğin bulunması için seferber olurken, hayırsever ve duyarlı vatandaşlardan kan bağışı için yardımcı olmalarını istedi.

Çaresiz bir şekilde Ali Eymen'in tedavisi için gerekli olan iliği bekleyen aile, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmaları için çağrıda bulundu. Bu duruma herkesin düşebileceğini hatırlatan aile, insanlardan cesaret beklediklerini kaydetti.

Minik Ali Eymen'in sağlığına kavuşması için 9 ay içerisinde gerekli iliğin bulunarak naklin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getiren Çelikel ailesi, yardımda bulunmak isteyen vatandaşların Kızılay'a başvurarak, kök hücre için kan vermelerinin yeterli olduğunu ifade ettiler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER