A A A

Minik Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Eklenme : 2017-02-10 17:14

K.MARAŞ - Kahramanmaraş’ta kan kanseri teşhisi konulan ve 4 aydır tedavi gören 3 yaşındaki Ali Eymen adlı çocuk, ilik nakli bekliyor.

Minik Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Kahramanmaraş’ta kan kanseri teşhisi konulan ve 4 aydır Adana'da tedavi gören 3 yaşındaki Ali Eymen Çelikel adlı çocuk, uygun kök hücreye sahip ilik nakli bekliyor. Ali Eymen için 9 ay içinde gerekli iliğin bulunarak naklin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Uygun kök hücre nakli yapılmadığı takdirde hayatı tehlikeye girecek olan Ali Eymen’in, Adana’da tedavi gördüğü hastanede yapılan tetkiklerde kanser hastası olduğu 3 ay önce fark edildi. Ali Eymen bebeğin ailesi çocuklarına uygun kök hücreye sahip iliğin bulunması için seferber olurken, hayırsever ve duyarlı vatandaşlardan kan bağışı için yardımcı olmalarını istedi.

Çaresiz bir şekilde Ali Eymen'in tedavisi için gerekli olan iliği bekleyen aile, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmaları için çağrıda bulundu. Bu duruma herkesin düşebileceğini hatırlatan aile, insanlardan cesaret beklediklerini kaydetti.

Minik Ali Eymen’in sağlığına kavuşması için 9 ay içerisinde gerekli iliğin bulunarak naklin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getiren Çelikel ailesi, yardımda bulunmak isteyen vatandaşların Kızılay'a başvurarak, kök hücre için kan vermelerinin yeterli olduğunu ifade ettiler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER