A A A

Denizli’de FETÖ üyeleri hakkında ilk hapis cezası kararı

Eklenme : 2017-02-10 14:19

DENİZLİ - Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davada FETÖ/PDY’ye ilişkin görülen iki ayrı dosyadan verilen iki ayrı kararda, bir memur ve bir öğretmene hapis cezası verildi.

Denizli’de FETÖ üyeleri hakkında ilk hapis cezası kararı

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davada FETö/PDY'ye ilişkin Denizli'de ilk kez karar verildi. İki ayrı dosyadan verilen iki ayrı kararda, ‘silahlı terör örgütüne üye' olma suçundan Ticaret İl Müdürlüğünde görevliyken ihraç edilen C.İ. hakkında 6 yıl 3 ay, yine KHK ile öğretmenlikten ihraç edilen C.A.'ya ‘silahlı terör örgütüne bilerek yardım etmek' suçundan ise 3 yıl 1 ay, hapis cezası verildi.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 7 Şubat 2017'de görülen dava duruşmasında, Denizli'de ilk defa bir FETö/PDY örgütüne ilişkin davda karar verildi.

Ticaret il Müdürlüğünde görevliyken ihraç edilen ve hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla dava açılan C.İ.'nin evinde yapılan aramalarda, Fethullah Gülen'e ait videolar ve fotoğrafele geçirildiği, Gülen'in Bank Asya'nın kurtarılması talimatına uyarak, belirli tarihlerde para transferi yaptığı ve örgütün şifreli haberleşme programı olan ‘Bylock' kullanıcısı olduğu tespit edildiği belirtildi. Mahkeme heyeti, silahlı terör örgütüne üye olmak' suçu nedeniyle C.İ.'ye,‘6 yıl 3 ay hapis cezası verilmesine karar verdi.

Denizli 2.Ağır Ceza Mahkemesinin FETö/PDY örgütüne yardım ettiği tespit edilerek KHK ile öğretmenlikten ihraç edilen C.A. hakkında da karar verdi.

Denizli'de öğretmen iken KHK ile görevden uzaklaştırıldıktan sonra meslekten ihraç edilen C.A.'nın, örgüt ile irtibat ve iltisaklı olduğu, FETö soruşturması kapsamında kapatılan Aktif Eğitimsen Sendikasına kapatılana kadar üye olduğu, örgütün toplantılarına katıldığı, toplantılarda kişilerin bu derneğe üye olmaları konusunda yönlendirmede bulunduğu, kapatılan Burdur Yeşilova Eğitim Gönülleri Derneğine üye olduğu, kendisine ait ikametlerde yapılan aramalarda, örgüte ait dokümanların ele geçirildiği, Fethullah Gülen'in Bank Asya'nın kurtarılması talimatına uyarak, belirli tarihlerde para transferi gerçekleştirdiği tespit edildiği belirtildi.

Mahkeme heyeti, ‘silahlı terör örgütüne bilerek yardım etmek' suçundan C.A.'ya 3 yıl 1 ya hapis cezasına çarpıtılmasına karar verdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER