A A A

Eximbank Kredileri ve ihracatçıya yönelik finans kaynakları semineri

Eklenme : 2017-02-10 08:07

DENİZLİ - Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Türk Eximbankın ihracatçıya yönelik verdiği kredi desteği kapsamında iş adamlarına yönelik bir seminer düzenledi.

Eximbank Kredileri ve ihracatçıya yönelik finans kaynakları semineri

Denizli'de, Eximbank ve Kredi Garanti Fonunun ihracatçıya verdiği desteğinin anlatıldığı "Türk Eximbank Kredileri Hakkında Semineri" düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu Sözcüsü Süleyman Kocasert, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, platform üyeleri, çok sayıda ihracatçı ve işadamı katıldı.

Bankaların ticari krediyi az verdiği bir dönemde, Türk Eximbankın ihracatçılara verdiği kredi desteğinin arttığını dikkat çeken Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türk Eximbank'ın ihracatçılar için vazgeçilmez bir kaynak merkezi haline geldiğini kaydetti.

2016'da yapılan toplam ihracat payında yüzde 23'ünde Eximbankın desteğinin bulunduğunu aktaran Yıldırım, bunun 3'te 2'si kredi, diğer kısımlarının ise sigorta desteğini kapsadığını söyledi. Geçen yılda ihracata verilen desteği bu sene daha da yükselterek, yüzde 26'lara çıkarmak hedefinde olduklarını kaydeden Yıldırım, 2016 yılı sonunda 33 milyar dolarla kapatılan desteği, 2017 yılı sonu itibariyle 40 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Türk bankacılık sisteminde verilen ihracat kredilerinin Aralık ayı itibari ile yüzde 43'ünün, Ocak ayında ise yüzde 43,8'inin Türk Eximbank tarafından karşılandığını belirten Yıldırım, dünyada ihracatına en fazla destek veren ülkenin Kore'den sonra Türkiye olduğunu kaydetti. Bu desteğin Kore'de yüzde 27,5 olduğunu, Türkiye'nin ise yüzde 27'ye yaklaştığını kaydeden Yıldırım, 2018 yılı içerisinde de Kore'nin ötesine geçme hedefinde olduklarını söyledi.

2017'ye geçen yıla göre daha hızlı başladıklarına hatırlatan Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Türkiye genelinde yüzde 15 ihracat artışı mevcutken, Denizli'de bu oranın yüzde 20 olduğunu ifade etti.

Kocasert, "Bu durum bizim açımızdan sevindirici. Bizler araştırmaya, geliştirmeye, inovasyona, moda tasarımına ve markalaşmaya dayanan bir gelişim süreci yaşamadan, yeni koleksiyon ve ürünlerle, yeni pazarlara gitmeden sadece daha ucuza mal edip, fedakarlık ederek büyümemiz sınırlı kalır. Sınırlı kalan büyümede de Eximbank imkanlarından, Kredi Garanti Fonu imkanlarından yararlanmada sınırlı ve kısıtlı kalırız." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Batman İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

2017-07-20 17:35:40

Batman İl Koordinasyon Kurulunun 2017 yılı 3'üncü toplantısı, Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.

Antep fıstık ezmesi ve firiğine tescil yolda

Antep fıstık ezmesi ve firiğine tescil yolda

2017-07-20 17:17:53

Gastronomi şehri Gaziantep mutfağının vazgeçilmez lezzetleri fıstık ezmesi ve Antep firiği bültende coğrafi işaret almak üzere askı sürecine çıkarılan ürünler arasında yer aldı.

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bin 500 kişi başvurdu

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bin 500 kişi başvurdu

2017-07-20 13:43:04

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bu yıl içerisinde yaklaşık bin 521 başvuru yapıldığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER