A A A

HÜDA PAR'dan engelliler derneğine anlamlı ziyaret

Eklenme : 2015-01-07 17:01

AMASYA - Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Amasya İl Teşkilatı Amasya'da faaliyet yürüten Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

HÜDA PAR'dan engelliler derneğine anlamlı ziyaret

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Amasya İl Başkanı Salih Alaçam ve beraberindeki heyet Beyaz Baston- Körler Haftası dolayısıyla Amasya'da faaliyet yürüten Engelliler Derneği'ni ziyaret etti. HÜDA PAR heyetini dernek başkanı Abdullah Ayyıldız karşıladı.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette HÜDA PAR İl Başkanı Salih Alaçam partilerinin kuruluş amaçlarını ve ileride yapmak istediklerini anlattı. Partilerinin İslam'ı kendisine referans alan bir parti olduğunu söyleyen Alaçam, "Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana toplumun tüm kesimlerini kucaklamak, birlik ve beraberliği tesis etmek için uğraştık ve uğraşmaya devam etmekteyiz. Bu çerçevede yaptığımız ziyaretlerde Engelli kardeşlerimizi de ziyaret etmek istedik." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Ayyıldız da, HÜDA PAR'ın birlik ve beraberlik mesajlarının önemli olduğuna değinerek: "Bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşadık ve yaşamaya da devam etmekteyiz. Bu birliğimizi bozmak isteyenlere inat kardeşçe yaşamalıyız." ifadelerini kullandı.

Engelliler kardeşlerimizdirler

Engelli olan insanların toplum içinde bazen ayıplandığını ve zor durumlara düşürüldüğünü söyleyen Alaçam sözlerine, "Engelliler bizim kardeşlerimizdirler. Toplum içinde onların küçük düşürülmesi veya kendilerine zorluk çıkartılması hem insani hem de İslâmî olarak yanlış bir davranıştır. Tam aksine toplumun her kesimi onları bağrına basmalı ve onlara zorluk değil kolaylık oluşturmaldır." diye devam etti.

Ziyaret karşılıklı sohbet ve ikramlarla son buldu. (Serdar Ayhan - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Enis Berberoğlu" açıklaması

2017-08-13 23:01:25

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevindeki CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu kast ederek, "İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulanacağım’ diyor içerideki zat." dedi.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER