A A A

HÜDA PAR'dan engelliler derneğine anlamlı ziyaret

Eklenme : 2015-01-07 17:01

AMASYA - Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Amasya İl Teşkilatı Amasya'da faaliyet yürüten Engelliler Derneği'ni ziyaret etti.

HÜDA PAR'dan engelliler derneğine anlamlı ziyaret

 

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Amasya İl Başkanı Salih Alaçam ve beraberindeki heyet Beyaz Baston- Körler Haftası dolayısıyla Amasya'da faaliyet yürüten Engelliler Derneği'ni ziyaret etti. HÜDA PAR heyetini dernek başkanı Abdullah Ayyıldız karşıladı.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette HÜDA PAR İl Başkanı Salih Alaçam partilerinin kuruluş amaçlarını ve ileride yapmak istediklerini anlattı. Partilerinin İslam'ı kendisine referans alan bir parti olduğunu söyleyen Alaçam, "Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana toplumun tüm kesimlerini kucaklamak, birlik ve beraberliği tesis etmek için uğraştık ve uğraşmaya devam etmekteyiz. Bu çerçevede yaptığımız ziyaretlerde Engelli kardeşlerimizi de ziyaret etmek istedik." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Ayyıldız da, HÜDA PAR'ın birlik ve beraberlik mesajlarının önemli olduğuna değinerek: "Bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşadık ve yaşamaya da devam etmekteyiz. Bu birliğimizi bozmak isteyenlere inat kardeşçe yaşamalıyız." ifadelerini kullandı.

Engelliler kardeşlerimizdirler

Engelli olan insanların toplum içinde bazen ayıplandığını ve zor durumlara düşürüldüğünü söyleyen Alaçam sözlerine, "Engelliler bizim kardeşlerimizdirler. Toplum içinde onların küçük düşürülmesi veya kendilerine zorluk çıkartılması hem insani hem de İslâmî olarak yanlış bir davranıştır. Tam aksine toplumun her kesimi onları bağrına basmalı ve onlara zorluk değil kolaylık oluşturmaldır." diye devam etti.

Ziyaret karşılıklı sohbet ve ikramlarla son buldu.  (Serdar Ayhan - İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

2017-06-24 10:34:12

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

2017-06-22 12:30:11

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

2017-06-22 12:02:18

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER