A A A

İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Antalya'da başladı

Eklenme : 2017-01-30 17:03

ANTALYA - Eğitim ve öğretim yılının birinci dönem değerlendirmesinin yapıldığı "İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı" Antalya'da başladı.

İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Antalya'da başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'in katılımıyla gerçekleştirilen "İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı" Antalya'da başladı.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, genel müdürlüğün faaliyetleriyle ilgili sunum yaptı.

5 gün sürecek toplantıda il müdürleriyle başta yeni müfredat konusu olmak üzere mesleki ve teknik eğitim, Suriyeli mülteci çocukların eğitime erişimi ve yatırım programları gibi konular istişare edilecek.

Toplantıda ayrıca, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının birinci dönem değerlendirmesi ile ikinci dönem faaliyetlerine ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

Burada katılımcılara hitap eden Tekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile daha önce yapılan iş birliği protokolünü hatırlattı. Tekin, imzalanan protokole göre, 5'inci sınıftan itibaren her öğrencinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından taramaya tabi tutulup, öğrencilerin yatkın olduğu spor branşlarına göre sportif yeteneklerini geliştireceğini söyledi.

Protokolü hayata geçirdiklerini ve bu vesileyle öğrencilerin küçük yaştan itibaren sportif yeteneklerini keşfederek, geliştirmelerini istediklerini belirten Tekin, "Belli sınıf seviyesindeki öğrencilerimiz, sportif tarama testinden geçerek yetenekleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığının yönlendirmesiyle sportif yeteneklerini geliştirecekler. Bu nedenle bu toplantıya her iki bakanlığın il müdürlerini davet ettik. Dolayısıyla bu protokolün sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunarak istişare edeceğiz." dedi.

Benzer bir toplantıyı da Kültür ve Turizm Bakanlığıyla gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getiren Tekin, "Öğrenciler normal eğitimleriyle birlikte yeteneklerine göre sportif alanlara veya kültür-sanat etkinliklerine yönlendirilecekler. Bu sayede olimpiyatlarda, uluslararası organizasyonlarda başarı gösterebilecek çok daha fazla milli sporcunun yetişeceğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantı, ilgili genel müdürlüklerin faaliyetlerine ilişkin yapılacak sunumlarla devam edecek. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

ÖSYM'den üniversite adaylarına uyarı

ÖSYM'den üniversite adaylarına uyarı

2017-06-28 17:17:57

ÖSYM, YGS/LYS değerlendirme işlemlerinde ortaöğretim seviyesindeki eğitim bilgileri kullanıldığı için değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılması istenen eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi gerektiğini duyurdu.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER