A A A

İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Antalya'da başladı

Eklenme : 2017-01-30 17:03

ANTALYA - Eğitim ve öğretim yılının birinci dönem değerlendirmesinin yapıldığı "İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı" Antalya'da başladı.

İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Antalya'da başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'in katılımıyla gerçekleştirilen "İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı" Antalya'da başladı.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, genel müdürlüğün faaliyetleriyle ilgili sunum yaptı.

5 gün sürecek toplantıda il müdürleriyle başta yeni müfredat konusu olmak üzere mesleki ve teknik eğitim, Suriyeli mülteci çocukların eğitime erişimi ve yatırım programları gibi konular istişare edilecek.

Toplantıda ayrıca, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının birinci dönem değerlendirmesi ile ikinci dönem faaliyetlerine ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

Burada katılımcılara hitap eden Tekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile daha önce yapılan iş birliği protokolünü hatırlattı. Tekin, imzalanan protokole göre, 5'inci sınıftan itibaren her öğrencinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından taramaya tabi tutulup, öğrencilerin yatkın olduğu spor branşlarına göre sportif yeteneklerini geliştireceğini söyledi.

Protokolü hayata geçirdiklerini ve bu vesileyle öğrencilerin küçük yaştan itibaren sportif yeteneklerini keşfederek, geliştirmelerini istediklerini belirten Tekin, "Belli sınıf seviyesindeki öğrencilerimiz, sportif tarama testinden geçerek yetenekleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığının yönlendirmesiyle sportif yeteneklerini geliştirecekler. Bu nedenle bu toplantıya her iki bakanlığın il müdürlerini davet ettik. Dolayısıyla bu protokolün sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunarak istişare edeceğiz." dedi.

Benzer bir toplantıyı da Kültür ve Turizm Bakanlığıyla gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getiren Tekin, "öğrenciler normal eğitimleriyle birlikte yeteneklerine göre sportif alanlara veya kültür-sanat etkinliklerine yönlendirilecekler. Bu sayede olimpiyatlarda, uluslararası organizasyonlarda başarı gösterebilecek çok daha fazla milli sporcunun yetişeceğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantı, ilgili genel müdürlüklerin faaliyetlerine ilişkin yapılacak sunumlarla devam edecek. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER