A A A

Erzincan'da Siyer Sınavı heyecanı

Eklenme : 2017-01-29 14:56

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Erzincan'da bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Siyer Sınavı'na büyük ilgi gösterildi.

Erzincan'da  Siyer Sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan'da düzenlenen Siyer Sınavı'na her yaştan insan ilgi gösterdi. platform yetkilileri, kentte bu yıl 4'üncüsü düzenlenen sınavda geçen yıla oranla katılımcı sayısının arttığını söyledi.

Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 64'ü il, 150'si ilçe olmak üzere toplam 220 merkezde düzenlenen sınava 7'den 70'e 200 binden fazla kişi iştirak etti. Saat 10.30'da başlayan sınav 2 saat sürdü.

Erzincan'da da Merkez İlkokulunda düzenlenen sınava girmek için gelen katılımcılar 2 saat boyunca kendi kategorilerine göre hazırlanan soruları çözmeye çalıştı.

Sınav sonuncu duygu ve düşüncelerini dile getiren katılımcılar sınava düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Erzincan Koordinatörü Oğuzhan Çetinkaya, kentte bu yıl dördüncüsün düzenledikleri Siyer Sınavı'na halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

"Çetinkaya, "İnşallah her geçen sene katılımının arttığını ve artık KDSS'nin bir beklenti haline geldiğini görüyoruz. İnşallah bu sayede her evde Peygamber (as) konuşuluyor. Hatta katılımcılardan bazıları 'Evde ders yapmamız için güzel bir başlangıç oldu, sınavı bahane ederek evde Peygamber hayatı okunmaya başlandı.' dediler. Burada bizim ufak bir katkımız dahi olmuşsa ne mutlu bize. Burada asıl kazanan asıl kazanan ümmet olmuştur." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER