A A A

Erzincan'da Siyer Sınavı heyecanı

Eklenme : 2017-01-29 14:56

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Erzincan'da bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Siyer Sınavı'na büyük ilgi gösterildi.

Erzincan'da  Siyer Sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan'da düzenlenen Siyer Sınavı'na her yaştan insan ilgi gösterdi. platform yetkilileri, kentte bu yıl 4'üncüsü düzenlenen sınavda geçen yıla oranla katılımcı sayısının arttığını söyledi.

Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 64'ü il, 150'si ilçe olmak üzere toplam 220 merkezde düzenlenen sınava 7'den 70'e 200 binden fazla kişi iştirak etti. Saat 10.30'da başlayan sınav 2 saat sürdü.

Erzincan'da da Merkez İlkokulunda düzenlenen sınava girmek için gelen katılımcılar 2 saat boyunca kendi kategorilerine göre hazırlanan soruları çözmeye çalıştı.

Sınav sonuncu duygu ve düşüncelerini dile getiren katılımcılar sınava düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Erzincan Koordinatörü Oğuzhan Çetinkaya, kentte bu yıl dördüncüsün düzenledikleri Siyer Sınavı'na halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

"Çetinkaya, "İnşallah her geçen sene katılımının arttığını ve artık KDSS'nin bir beklenti haline geldiğini görüyoruz. İnşallah bu sayede her evde Peygamber  (as) konuşuluyor. Hatta katılımcılardan bazıları 'Evde ders yapmamız için güzel bir başlangıç oldu, sınavı bahane ederek evde Peygamber hayatı okunmaya başlandı.' dediler. Burada bizim ufak bir katkımız dahi olmuşsa ne mutlu bize. Burada asıl kazanan asıl kazanan ümmet olmuştur." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center