A A A

Kayseri'de Siyer Sınavı heyecanı

Eklenme : 2017-01-29 15:20

KAYSERİ - Kayseri'de Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı yapıldı.

Kayseri'de Siyer Sınavı heyecanı

Türkiye genelinde 200 bin kişinin katıldığı sınava, Kayseri ve ilçelerinde yoğun ilgi gösterildi.

4 ve 5'inci sınıf öğrencileri birinci kategori, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencileri ikinci kategori, lise öğrencileri üçüncü kategori, üniversite öğrencileri ise dördüncü kategoriden sınava girdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörü Mehmet Çalhan, bu sınavı yapmalarının amacının Hz. Muhammed'in hayatını okutturmak olduğunu belirtti.

Çalhan, "Yaptığımız bu çalışmada halktan çok güzel tepkiler aldık. Biz de Allah rızası doğrultusunda buna layık olmaya çalışacağız." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER